Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dievobaimingi rusai stojo į kovą prieš prezervatyvų ir sauskelnių gamyklą

Rusijos kaimelyje Bogoliubovo (liet. – Dievą mylinčių) išsivystė gana nemenkas skandalas, kurį nušvietė visos pagrindinės šalies žiniasklaidos priemonės. Šv. Bogoliubovo Dievo motinos gimimo vienuolynos parapijiečiai ir jiems prijaučiantys vietos gyventojai protestuoja prieš naujos sauskelnių, prezervatyvų ir pleistrų gamyklos atidarymą.

Prezervatyvai, jų manymu, yra prakeikti dievo, o sauskelnės sukelia berniukams impotenciją. Apie pleistrus parapijiečiai aiškios neigiamos nuomonės neturi. Nepaisant to, kad oficialioji stačiatikių bažnyčia nuo šios istorijos atsiribojo į šalį ir pasirinko neutralią poziciją, protestai nerimsta – pasak tikinčiųjų, jiems jau pavyko surinkti daugiau nei 1 tūkst. parašų prieš naujos gamyklos paleidimą. Įspūdingas skaičius, žinant, kad oficialiai gyvenvietėje suskaičiuojama iki 4,5 tūkst. gyventojų.

Bendrovės, kuriai priklauso gamykla, direktorius Pavelas Spičakovas leidiniui „Radio Svoboda“ pripažino, kad tokios reakcijos iš Bogoliubovo gyventojų tikėjosi mažiausiai. Gamyklą yra planuojama atidaryti buvusios plytinės patalpose, kuri bankrutavo ir paliko be darbo apie 100 žmonių.

Jo oponentai tikintieji be nuodėmingųjų prezervatyvų yra nepatenkinti ir tuo, kad gamykla stovės „pernelyg arti vienuolyno ir mokyklų“ ir mano, kad tokia veikla pažeidžia UNESCO nurodymus.

Į viešą susitikimą pakviestos tikinčiųjų atstovės aršiai gynė savo poziciją – „negali šventoje Rusijos žemėje stovėti prezervatyvų fabrikas“. Anot jų, „Rusija turi eksportuoti į kitas šalis kelią pas Dievą, o ne prezervatyvus“. Perkalbėti įtūžusių fanatikių susirinkusiems valdžios ir verslo atstovams nepavyko. Maža to, aistros Bogoliubove ir toliau verda.

Gamyklos priešininkai jau išsiuntė laišką „carui“ V. Putinui į Kremlių ir parašė pareiškimą prokuratūroje. Nepaisant to, bent jau kol kas, gamyklos savininkai yra pasiryžę tęsti veiklą regione ir gamyklą atidaryti.

Rekomenduojami video