Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didžiausi visų laikų gimdymo rekordai

Koks vaikas gimė didžiausio svorio, o koks – mažiausio? Kiek metų buvo vyriausiai moteriai, kuri tapo mama, o kiek – jauniausiai? Kokiais gimdymo rekordais gali pasigirti Lietuva? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus sudomins ne vieną.

Sunkiausias naujagimis

1879 m. neįtikėtinai aukšta kanadietė Anna Bates, kurios ūgis – 2,27 m, pagimdė 10,8 kg sveriantį berniuką. Tačiau sunkiausias iki šiol žinomas naujagimis mirė praėjus vos vienuolikai valandų po gimimo. Didžiausio svorio naujagimis, kuriam pavyko išgyventi, pasak Guinnesso rekordų knygos, svėrė 10,2 kg. Šis berniukas gimė 1955 m. Italijos mieste Aversoje.

Mažiausiai sveriantis naujagimis

Žmogus, telpantis delne... Taip buvo galima pasakyti apie 2004 m. Čikagoje gimusią Rumaisą Rahman. Mergytė svėrė vos 244 g ir buvo 25 cm ūgio. Jos sesutė dvynė gimusi svėrė apie 600 g. Po septynerių metų buvo pateikta naujų faktų apie mergaites. Pasirodo, kad šiandien abi mergaitės auga sveikos, jų raida buvo normali, jos lanko mokyklą. Rumaisa gimė, kai mamai buvo 25 nėštumo savaitės ir šešios dienos.

Anksčiausiai gimęs vaikas

Ši rekordą pasiekęs naujagimis mamos pilve praleido tik pusę jam skirto laiko. Į pasaulį skubanti mergaitė, vardu Frieda, gimė Vokietijoje, kai jos mamai buvo 21 nėštumo savaitė ir penkios dienos. Išgyvenusi mažylė šį pasaulio rekordą dalijasi su berniuku iš Kanados, kuris irgi gimė tokio pat gestacinio amžiaus ir išgyveno. Taip anksti pasaulį išvydusi Frieda svėrė vos 460 g.

Vyriausia gimdyvė

Šis titulas priklauso indei Rajo Devi Lohan. 55 metus Indijos gyventojos santuoka buvo bevaikė, kol galiausiai 2008 m. atliktas dirbtinis apvaisinimas pavyko ir dar tais pačiais metais moteris pagimdė naujagimį. Rajo Devi tuo metu buvo 70 metų. Teigiama, kad ji yra vyriausia pirmagimio susilaukusi moteris pasaulyje. Menopauzę prieš gimdymą ji jau buvo patyrusi prieš du dešimtmečius. Gimdyvės vyrui tuo metu buvo 72 metai. Pagyvenę tėvai sakė suprantą, kad nesulauks dukters vestuvių, tačiau tikėjosi, kad po jų mirties mergaitė užaugs globojama artimųjų.

Daugiausia kartų pagimdžiusi moteris

Sunku net įsivaizduoti, tačiau Guinnesso rekordų knygoje teigiama, kad rusė valstiečio Fiodoro Vasiljevo žmona per gyvenimą pagimdė net 69 vaikus. Nuo 1725 iki 1765 m. ji buvo nėščia 27 kartus, iš kurių 16 kartų pagimdė dvynukus, 7 kartus – trynukus, o 4 kartus pasaulį išvydo po keturis vaikus. Kūdikystę išgyveno mažiausiai 67 atžalos.

Jauniausia pasaulyje mama

Šis liūdnas rekordas priklauso Linai Medinai. 1939 m. Peru sostinėje Limoje po cezario pjūvio ji pagimdė 3 kg 500 g svorio berniuką. Mamytei tada buvo tik 5 metai ir 7 mėnesiai, o jos sūnelis buvo auginamas kaip jos brolis. 2015 m. Lina Medina mirė.

Daugiausia vaikų vieno gimdymo metu

Rekordas priklauso moteriai, kuri pagimdė aštuonetuką. Nadya Suleman 2009 m. vieno gimdymo metu pagimdė aštuonis vaikučius. Moteris buvo apvaisinta donoro sperma pagalbinio apvaisinimo būdu. Šis gimdymas buvo vertinamas prieštaringai, mat aštuonetuko motina prieš iki tol jau turėjo 6 vaikus, kurių susilaukė taip pat po pagalbinio apvaisinimo. Be to, ji neturėjo vyro ir nuolatinių pajamų. Po skandalingų gimdymų apie N.Suleman nuolat buvo kalbama žiniasklaidoje. Buvo pranešama apie jos gydymąsi nuo priklausomybių, bankrotą ir kitus skandalus, į kuriuos ji įsipainiodavo.

Lietuvos rekordai

• Lietuvoje gimę ketvertukai: 1969 m. Šilutėje gimė Čeponių ketvertukas, 1998 m. Vilniuje – Latukų ketvertukas, 2001 m. – Gancevskių ketvertukas, 2013 m. dar vienas ketvertukas gimė Kaune. Pastarosios šeimos tapatybė nebuvo atskleista. 2015 m. rugsėjo 8 d. tauragiškė Lina Strangienė Kauno klinikose pagimdė keturias mergaites.

• Mažiausias gimęs, išgyvenęs ir sėkmingai užaugęs naujagimis tesvėrė 450 g ir buvo 28 cm ūgio.

• Anksčiausiai gimęs ir išgyvenęs naujagimis gimė vos 22-ąją nėštumo savaitę.

Rekomenduojami video