Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
D. Trumpas pasirašė įsaką, atšaukiantį B. Obamos klimato kaitos politiką

JAV prezidentas Donaldas Trumpas oficialiai nurodė didžiąja dalimi atšaukti jo pirmtako Baracko Obamos klimato apsaugos planą. Jis antradienį Vašingtone pasirašė atitinkamą įsaką, praneša agentūra AFP.

B. Obamos Švarios energijos planas („Clean Power Plan“) numatė griežtus emisijų iš anglimi kūrenamų elektrinių ribojimus.

Jo vyriausybė užbaigia karą prieš anglį, pareiškė D. Trumpas, Baltuosiuose rūmuose pasirašydamas dokumentą. Šis sprendimas esą leis šalyje sukurti labai daug naujų darbo vietų.

Ateityje federalinėms institucijoms priimant sprendimus, pavyzdžiui, nereikės svartyti klimato kaitos padarinių. Taip esą JAV taps nepriklausomos nuo užsienio energijos šaltinių. Iš tikrųjų JAV jau dabar de facto yra energetiškai nepriklausomos.

D. Trumpas atšaukė ir valstybės žemės anglies gavybai nuomos sustabdymą bei pakeitė metano emisijų ribojimus naftos ir dujų pramonėje. Tačiau vyriausybė oficialiai nepasitraukė iš Paryžiaus klimato apsaugos susitarimo.

Europos Komisija pareiškė apgailestavimą dėl Vašingtono žingsnių. „Dabar pažiūrėsime, kokiomis kitomis priemonėmis JAV įgyvendins savo Paryžiaus sutarties įsipareigojimus“, – antradienio vakarą Briuselyje pareiškė aplinkos komisaras Miguelis Arias Canete. Jis patvirtino ES paramą Paryžiaus klimato susitarimui, kurį ratifikavo ir JAV.

Remiantis Švarios energijos planu, anglies dvideginio išmetimas JAV iki 2030 metų, lyginant su 2005-aisiais, turėjo sumažėti 32 proc.

D. Trumpo įsako įgyvendinimas gali užtruki ne vienerius metus. Aplinkosaugos grupuotės jau pagrasino ieškiniais.

D. Trumpas labai dažnai reiškė abejones dėl žmogaus sukeltos klimato kaitos ir per rinkimų kampaniją kalbėjo apie pasitraukimą iš Paryžiaus klimato apsaugos susitarimo.

Rekomenduojami video