Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Černobylio zonoje dega miškas

Černobylio zonoje kilo pirmas didelis gaisras šiais metais. Užsidegė 15 ha teritorija (pernai degė 400 ha teritorija), gaisrą gesina trys lėktuvai ir sraigtasparnis, informuoja kiev.segodnya.ua.

Gelbėtojai negarantuoja, kad greitai pavyks užgesinti gaisrą – pučia stiprus vėjas, todėl labai sunku gesinti gaisrą. Žmonės jau panikuoja, bijo radiacijos.Gaisras gesinamas. Dega žolė ir krūmai nuo 5 iki 10 ha plote. Sudėtinga, nes gaisro židiniai išsimėtę dideliame plote – dega nedideliais kvadratais. Medžiai kol kas nedega, Černobylio atominei elektrinei pavojus kol kas negresia – gaisras liepsnoja maždaug už 50 km nuo elektrinės.

Kaip informuoja ugniagesiai, tiksliai „negalime pasakyti, kada bus užgesintas gaisras – dėl nuolat besikeičiančio vėjo užsidega vis nauji plotai“.

„Praėjusį šeštadienį gaisrą gesino trys ugniagesių lėktuvai „AN-32P“ ir sraigtasparnis „Mi-8“. Sekmadienį gaisrą gesino ugniagesiai su apsauginiais kostiumais, su technika, į pagalbą pasikviesti ir miškininkai. Iš viso – 33 technikos vienetai ir 155 kovotojai su ugnimi“, – pranešė Kijevo srities ugniagesių atstovė spaudai Viktorija Ruban.

Gaisro vietoje darbuojasi tiriamoji policijos grupė, ji aiškinasi gaisro priežastį.

„Teisėsaugininkai svarsto įvairias gaisro versijas. Visų pirma tokiu karštu oru gaisras galėjo kilti nuo numestų stiklinių butelių – įkaitę saulėje jie gali uždegti žolę. Dažni ir atvejai, kai žaibas pataiko į metalinius daiktus, kurių nemažai liko nebegyvenamoje zonoje. Žinoma, svarstoma ir padegimo versija“, – pranešė Kijevo policijoje.

Kijevo gyventojai socialiniuose tinklalapiuose pataria vieni kitiems nakčiai neatidaryti langų. Tiesa, Kijevo miesto administracijos Nepaprastųjų situacijų valdyboje tikina, kad nereikia kelti panikos. „Per dvi pastarąsias dienas sostinėje nėra oro ir radioaktyvaus fono rodiklių suprastėjimo“, – informavo valdyba.

Tačiau lietuvių keliautojas ir istorijos tyrinėtojas Šarūnas Jasiukevičius savo „Facebook“ paskyroje „Praeities žvalgas“ išaiškino, kodėl degantis miškas kelia itin didelį pavojų. Pasak jo, dega labiausiai radiacija užterštos teritorijos, tačiau baisiausia ne tai - didžiausias pavojus yra dėl vėjo atneštų radioaktyvių dulkelių, kurios gali patekti į plaučius, tokiu būdu, žmogus gautų vidinę apšvitą visam gyvenimui.

Rekomenduojami video