Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Buvimo krikščioniu kaina – 100 kg kiaulienos

Krikščionių šeima iš šiaurės Vietnamo savo kaimo bendruomenei buvo priversta sumokėti 100 kilogramų kiaulienos, kad nebūtų toliau persekiojama dėl atsivertimo į krikščionybę.

40 metų Lohnas (tikrasis vardas ir pavardė nenurodyti), jo žmona ir keturi vaikai šių metų rugpjūtį atsivertė į krikščionybę iš animistinių įsitikinimų. Netrukus po atsivertimo juos pradėjo persekioti vietos valdžios institucijos ir kaimo gyventojai už tai, kad jie atsitraukė nuo savo genties religijos.

Kai jie atsisakė išsižadėti savo naujai įgyto tikėjimo, kaimo vadovas ir kai kurie kaimo gyventojai sumušė Lohną, konfiskavo šeimos krikščioniškąją literatūrą ir pagrasino, kad jei jie ir toliau neatsisakys tikėjimo, jiems gresia dar blogesnės pasekmės.

Kai Lohnas ir jo šeima užsispyrė, vietos valdžia ir kaimo gyventojai pareikalavo sumokėti 90 JAV dolerių ir atiduoti jiems 100 kg kiaulienos, kurios vertė yra maždaug 600 JAV dolerių.

Kaimo gyventojai sakė, kad vien pinigai ir mėsa, kurių vertė siekia keturių mėnesių atlyginimus, taps auka „kaimo dievams nuraminti“, o kaimo gyventojai atliks ritualą, kuriuo oficialiai paskelbs apie šeimos atsivertimą į krikščionybę.

Padedamas Bažnyčios, Lohnas galėjo atiduoti tai, ko reikalavo bendruomenė. Per ritualą kaimo galva paskelbė, kad Lohno šeima nuo šiol laikoma atstumtaisiais.

„Oficialiai“ pripažinus jų krikščioniškąjį tikėjimą, Lohnas ir jo šeima dabar gali jį praktikuoti nesusidurdami su priekabiavimu ir persekiojimu.

„Nežinome, ar ateitis čia, kaime, mums vis dar bus tokia pati“, – sakė Lohnas labdaros organizacijai „Open Doors“, dirbančiai krikščionių persekiojimo srityje. „Bet kol kas šloviname Dievą, galime laisvai Jį garbinti.“

Vietnamas užima 19 vietą organizacijos „Open Doors“ Pasaulio stebėjimo sąraše – jame yra 50 šalių, kuriose krikščionys patiria didžiausius persekiojimus.

Netradicinių denominacijų krikščionys ir atsivertėliai iš vietinių religijų patiria intensyvų spaudimą ir smurtą dėl savo krikščioniškojo tikėjimo, ypač atokiose centrinio ir šiaurinio Vietnamo vietovėse.

Dauguma jų priklauso šalies etninėms mažumoms, pavyzdžiui, hmongams, ir susiduria su socialine atskirtimi, diskriminacija ir išpuoliais. Kartais jų namai sugriaunami ir jie priversti palikti savo kaimus. Keliais atvejais krikščionys pabėgo į užsienį ir paprašė prieglobsčio, pavyzdžiui, kaimyninėje Kambodžoje, tačiau dėl Vietnamo spaudimo buvo išsiųsti atgal.

Rekomenduojami video