Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Brexit: galimos pasekmės

Jei Didžioji Britanija šį ketvirtadienį, birželio 23 dieną, vyksiančiame referendume nubalsuos už pasitraukimą iš Europos Sąjungos, tai bus politinis žemės drebėjimas Bendrijai.

Pateikiame kai kuriuos galimus „Brexit“ padarinius:

– Ministras pirmininkas Davidas Cameronas, patyręs pralaimėjimą referendume, atsistatydina iš premjero ir Konservatorių partijos lyderio postų.

D.Cameronas ant kortos pastatė savo autoritetą, kai nusprendė sušaukti referendumą dėl tolesnės šalies narystės Bendrijoje ir ėmėsi vadovauti „Pasilikimo“ stovyklos kampanijai. Lažybininkų favoritu tapti jo įpėdiniu yra buvęs Londono meras ir „Pasitraukimo“ stovyklos vėliavnešys Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas).

– Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sturdžen), pasinaudodama tuo, kad dauguma škotų referendume veikiausiai bus balsavę už tolesnę narystę ES, organizuoja antrąjį referendumą dėl nepriklausomybės. Šįkart Škotija pasitraukia iš Jungtinės Karalystės, tokiu būdu ją suskaldydama.

– Šiaurės Airija lieka izoliuota nuo ES priklausančios Airijos ir sumažėja tarpvalstybinės prekybos apimtys.

– Londonas ir Briuselis pradeda dvejus metus truksiančias komplikuotas derybas dėl išstojimo, kuriose daugiausia ginčų kels klausimas dėl prieigos prie bendrosios rinkos.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris (Žanas Klodas Junkeris) jau yra pareiškęs, kad „Brexit“ atveju Britanija būtų „ trečioji šalis, dėl kurios mes nebesinertume iš kailio“.

– dėl sąmyšio rinkose ir neapibrėžtumo Londono Sičio finansų centre svaro kursas krenta 15-20 proc., infliacija pašoka iki 5 proc., pakyla palūkanų normos ir darbo jėgos kaina, o augimo tempas sumažėja 1-1,5 proc. (HSBC prognozės); tūkstančiai darbo vietų iš Sičio perkeliamos į Frankfurtą arba Paryžių.

– Drastiškai sumažėja imigracija iš ES, todėl pradeda trūkti darbuotojų statybų ir paslaugų sektoriuose.

– Likusios ES valstybės narės ima reikalauti, kad būtų peržiūrėti jų santykiai su Briuseliu, grasindamos priešingu atveju pasitraukti iš bloko.

– Po sudėtingo pereinamojo laikotarpio Britanija, padedama ekonominių partnerių ir selektyvios imigracijos, išlieka lanksčia ir dinamiška ekonomika.

Rekomenduojami video