Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Belgijos prokuroras patvirtino Briuselyje susisprogdinusių brolių mirtininkų tapatybę

 Belgijos federalinis prokuroras trečiadienį patvirtino, kad du broliai susisprogdino Briuselio oro uoste ir metropoliteno traukinyje - per šias mirtininkų atakas  žuvo 31 žmogus, sužeista 270.

Ibrahimas El Bakraoui (Ibrahimas Bakravis) susisprogdino Zaventemo oro uosto keleivių registracijos salėje, o Khalidas El Bakraoui (Chalidas Bakravis) bombą detonavo viename metropoliteno traukinyje Malbeko stotyje, esančioje netoli Europos Sąjungos institucijų būstinių, prokuroras Fredericas van Leeuwas (Frederikas van Leuvas) sakė per spaudos konferenciją.

Jis pridūrė, kad oro uoste susisprogdinęs Ibrahimas El Bakraoui paliko savo atsisveikinimo laišką vienoje šiukšlių dėžėje.

I.Bakraoui laiške rašoma, kad jis „skubėjo“, nežinojo ką daryti, buvo visur medžiojamas ir nebesijautė saugus, sakė F.van Leeuwas spaudos konferencijoje.

„Aš nenorėjau galų gale atsidurti kameroje šalia jo“, – pridūrė prokuroras, cituodamas mirtininko žodžius.

Manoma, kad laiške veikiausiai yra kalbama apie įtariamąjį dėl Paryžiaus teroro atakų Salahą Abdeslamą (Salahą Abdislamą), kuris, kaip pranešama, buvo susijęs su I.Bakraoui ir kuris buvo suimtas Belgijoje praėjusią savaitę.

Belgijos federalinis prokuroras taip pat pranešė, kad trečiasis vyras, nufilmuotas apsaugos kamerų kartu su dviem mirtininkais, susisprogdinusiais Briuselio oro uoste, pabėgo iš įvykio vietos, nedetonavęs savo bombos.

„Trečiasis vyras tebesislapsto; jis paliko savo krepšį su didžiausia bomba, kuri sprogo vėliau, nes buvo itin nestabili“, – sakė F. van Leeuwas, turėdamas omenyje vyrą, kuris matomas apsaugos kamerų vaizdo įraše, dėvintis skrybėlę ir šviesią striukę arba paltą.

„Tas trečiasis asmuo tebėra neatpažintas ir yra ieškomas“, – pažymėjo pareigūnas ir pridūrė, jog kitas vyras, matomas minėto kadro kairėje, apsirengęs juodai, taip pat dar neatpažintas.

Belgijos pareigūnai sako, kad keletas asmenų, kurie gali būti susiję su mirtiniais išpuoliais Briuselyje, tebėra laisvėje.

Paulas Van Tigcheltas, terorizmo grėsmes stebinčios Belgijos institucijos vadovas, trečiadienį žurnalistams sakė, kad terorizmo grėsmės lygis šalyje ir toliau išlieka aukščiausias.

Jis kalbėjo kartu su prokurorais, kurie pranešė apie mažiausiai vieno asmens, tiesiogiai susijusio su išpuoliu Briuselio oro uoste, paiešką.

Tyrimą atliekantys pareigūnai po teroro išpuolių per operaciją Briuselio Scharbeko rajone vienoje gatvės šiukšliadėžių rado kompiuterį ir I. Bakraoui atsisveikinimo laišką.

Pasak prokuroro, per operaciją buvo sulaikytas vienas žmogus, kuris trečiadienį buvo apklausiamas.

Per kratą viename bute rasta acetono peroksido, itin sprogstamos medžiagos; taip pat rasta įvairių cheminių medžiagų, tarp kurių buvo 150 litrų acetono, 30 litrų skysto deguonies, detonatorių, pilną lagaminą vinių, bomboms gaminti įrangos, įrankių ir ventilaitorių.

Trečiasis užpuolikas taip pat atvyko į oro uostą su sprogmenimis lagamine, bet jie vėliau buvo saugiai detonuoti ir niekas nenukentėjo, sakė prokuroras.

Pasak jo, Khalidas El Bakraoui (Chalidas Bakravis) susisprogdino vėliau antradienį Briuselio Melbeko metropoliteno stotyje. Per teroro išpuolius antradienį žuvo mažiausiai 31 žmogus ir 270 buvo sužeisti, nurodė F.van Leeuwas.

Rekomenduojami video