Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
B. Gatesas pradeda vištų auginimo Afrikoje kampaniją

Programinės įrangos milžinės „Microsoft“ steigėjas Billas Gatesas (Bilas Geitsas) pradeda vištų auginimo kampaniją, kuria siekia padėti ypač skurdžioms Užsachario Afrikos šeimoms.

Milijardierius ir filantropas teigia, kad paukščių auginimas ir pardavimas gali būti veiksmingas būdas dideliam skurdui įveikti, praneša BBC.

Jis žada regionui pateikti 100 tūkst. vištų.

Jungtinių Tautų skaičiavimais, didžiuliame skurde gyvena 41 proc. Užsachario Afrikos gyventojų.

Projekto plane pažymima, kad vištų veisimas nereikalauja daug išlaidų ir toks verslas yra pelningas skurdžioms šeimoms, o vištų kiaušiniai yra naudingi vaikų sveikatai.

„Gali atrodyti juokinga, bet man iš tikrųjų patinka ši vištų veisimo idėja“, – pareiškė B. Gatesas.

Jo skaičiavimais, vos penkias dedekles vištas turintis ūkininkas per tris mėnesius jų skaičių gali padidinti iki 40-ies. Vištos vakarinėje Afrikos dalyje paprastai parduodamos po 5 JAV dolerius. Taigi metinės ūkininko pajamos gali viršyti 1 tūkst. JAV dolerių, tuo tarpu skurdo riba yra maždaug 700 JAV dolerių.

Projekto tikslas – padėti 30 proc. kaimo vietovių šeimų Užsachario Afrikoje auginti sveikas, paskiepytas vištas. Šiuo metu šią veiklą vykdo tik maždaug 5 proc. tokių šeimų.

Prieš metus B. Gatesas paskelbė planuojantis Azijos ir Afrikos šalyse pastatyti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą, siekdamas mažinti vaikų mirtingumą ir užkirsti kelią tokių ligų kaip Ebola epidemijoms.

Rekomenduojami video