Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apklausa: ukrainiečiai vis kritiškiau vertina Rusijos ir Baltarusijos gyventojus

Ukrainiečiai vis kritiškiau vertina Rusijos ir Baltarusijos gyventojus. Naujausio tyrimo rezultatai rodo, kad dabar į rusus neigiamai žiūri 81 proc. apklaustųjų (šių metų balandį – 69 proc., 2021 metų balandį – 41 proc.), neutraliai – 14 proc., teigiamai – tik 3 proc.

Tai trečiadienį pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis sociologijos grupės „Reiting“ surengtos apklausos duomenimis.

Baltarusius neigiamai vertina 52 proc. Ukrainos gyventojų (šių metų balandį – 33 proc., 2021 metų balandį – 4 proc.), neutraliai – 34 proc., teigiamai – 10 proc.

Pasak sociologų, šiek tiek „sušvelnėjo“ respondentų pozicija prognozuojant, kiek laiko reikės ukrainiečių susitaikymui su rusais. Šių metų balandį, netrukus po Kyjivo srities išvadavimo, du trečdaliai apklaustųjų pareiškė, kad susitaikymas neįmanomas, o rugpjūtį tokios nuomonės laikosi maždaug pusė respondentų.

Trečdalis tyrimo dalyvių mano, kad atnaujinti santykius su rusais pavyks per 20-30 metų, 14 proc. pareiškė, kad tam prireiks 10-15 metų, ir tik 5 proc. mano, kad jie bus atnaujinti po kelerių metų.

Apklausa buvo surengta rugpjūčio 17-18 dienomis visoje Ukrainos teritorijoje, išskyrus Rusijos laikinai okupuotus Krymo ir Donbaso rajonus. Joje dalyvavo 1 000 respondentų.

Rekomenduojami video