Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Analogų neturintis gaminys gelbės gyvybes

Technologinių inovacijų bendrovė „Eldes“ pristatė pasaulyje unikalią dūmų signalizaciją „Fumerex“. Lietuvoje sukurtas ir gaminamas įrenginys yra pasaulinė naujiena – jis vienintelis sujungia dūmų ir anglies monoksido (smalkių) jutiklius su GSM moduliu, kuris informaciją apie gaisro pavojų SMS perduoda į mobilųjį telefoną.

„Konkuruoti su didžiosiomis pasaulio bendrovėmis galime tik būdami geresni, todėl sukūrėme pažangiausią priešgaisrinę signalizaciją gyventojams ir smulkiajam verslui. Jos nauda paprasta ir aiški – „Fumerex“ paprasta įdiegti, nereikia tiesti laidų. Jutikliai registruos ne tik dūmus, bet ir smalkes, o pavojaus signalas iškart keliaus į vieną ar kelis telefonus. Tokia apsauga gali padėti apsaugoti ne tiktai turtą, bet ir gyvybę“, – sakė Artūras Taicas, „Eldes“, organizacijos vystymo direktorius.

„Fumerex“ labai gerai parodo, kad mobilusis ryšys naudingas ne tik pokalbiams – SMS žinutė kartais gali ir gyvybę išgelbėti. Apsauga nuo gaisro turi būti prieinama gyventojams, ir mes prisidėsime prie priešgaisrinės signalizacijos populiarinimo. Kad paslauga būtų prieinama, siūlysime klientams įrenginį įsigyti išsimokėtinai be pabrangimo“, – pasakojo Deividas Praspaliauskas, „Tele2“ verslo plėtros vadovas.

2015 m. Lietuvoje kilo daugiau nei 12 tūkst. gaisrų. Juose žuvo 128 žmonės, 6 iš jų – vaikai. 2011–2015 m. gaisrai individualiuosiuose gyvenamuosiuose bei daugiabučiuose namuose sudarė tik 16 proc. visų gaisrų, tačiau juose žuvo daugiausiai žmonių – 79 proc. visų žuvusiųjų gaisruose.

Dažnos kliūtys gyventojams įsirengti priešgaisrinę signalizaciją ne tik Lietuvoje, bet ir Vakarų šalyse – nuogąstavimai dėl išlaidų ir diegimo nepatogumų. Sudėtingų priešgaisrinės saugos sistemų įrengimas reikalauja didesnių išlaidų bei sutarties su saugos kompanija sudarymo. Žmones taip pat stabdo signalizacijos laidų tiesimas. Šias problemas sprendžia paprastas Lietuvos inovacijų kūrėjų gaminys. „Fumerex“ leis gyventojams dūmų signalizaciją įsirengti patogiau ir aptikti gaisrą vos jam kilus.

„Dauguma gaisrų prasideda ne atvira liepsna, o smilkimu ir dūmais. Priešgaisrinė signalizacija gali pranešti apie pavojų vos jam atsiradus. Pradinėje stadijoje aptikus gaisrą, jį galima lengviau užgesinti, todėl kiekviena minutė yra svarbi, todėl net ir paprasta dūmų signalizacija gali išgelbėti turtą ir gyvybes“, – sakė Mantas Sližauskas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas.

Priešgaisrinė signalizacija bus ypač naudinga situacijose, kai namuose lieka vaikai, atskirai gyvena pagyvenę tėvai, taip pat – palikus namie įjungtą šildymą ar kitus įrenginius. Jei namuose dega židinys, „Fumerex“ apsaugos nuo anglies monoksido (smalkių) nuotėkio. Jos nematomos plika akimi, bekvapės ir ypač pavojingos nakties miego metu. Signalizaciją taip pat naudinga įrengti rečiau lankomuose objektuose – nuomojamame bute, sodo name, sodyboje ar garaže. Verslo sektoriuje „Fumerex“ padės smulkiojo verslo įmonėms, kurios retai įsirengia priešgaisrines sistemas.

Rekomenduojami video