Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
PSO atstovė Lietuvoje primena: sveikam žmogui kaukės nepadės

Vertindama tai, kad lietuviai dėl koronaviruso plitimo Europoje iš parduotuvių ir vaistinių išpirko bene visas medicinines kaukes, Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovė Lietuvoje Ingrida Zurlytė primena, kad sveikam žmogui kaukės nereikalingos, nes nuo viruso neapsaugo.

Jos teigimu, kaukės rekomenduojamos tik jau turintiems ligos simptomų asmenims, o visiems kitiems I. Zurlytė primena laikytis higienos bei elgesio rekomendacijų.

„Sveikam žmogui PSO išvis nerekomenduoja jų dėvėti, ypatingai žinant, kad tos kaukės neapsaugo – virusas praeina pro tą kaukę. Jas svarbu dėvėti žmonėms, kurie serga, turi simptomus – kosėja, čiaudi, nes tos kaukės vis dėlto sulaiko tų lašelių, kurie išsiskiria kosint, čiaudint, pasklidimą aplinkoje. Jos svarbu sergantiems žmonėms, jas svarbu turėti žmonėms, kurie rūpinasi sergančiais žmonėmis iš dalies namuose, bet taip pat reikia turėti omeny, kad tai yra laikina priemonė ir geriau tada turėti respiratorius, kur geriau sulaiko bet kokią išorinę taršą“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė I. Zurlytė, pridūrusi, kad svarbiausia, jog medicinos darbuotojai turėtų visas būtinas priemones.

PSO atstovė Lietuvoje patikino, kad organizacija yra aktyvavusi pasaulinę ekstremalių situacijų programą, ekspertai vyksta į tas vietas, kuriose yra sudėtinga situacija ir nuolat teikia informaciją, rekomendacijas bei konsultuoja visuomenę, koordinuoja valstybes kartu su kitomis institucijomis.

„Kol kas kelionės vyksta pagal planą, ir kadangi yra ekstremali situacija, yra papildomos kelionės į tas vietas, kur yra sudėtinga situacija, nes organizacija tam ir yra, kad padėtų šalims“, – patikino I. Zurlytė.

Koronavirusas, PSO atstovės teigimu, yra tos stadijos, kai jį vis dar galima sustabdyti, tačiau žmonėms, anot I. Zurlytės, reikia laikytis rekomendacijų.

„Sveikam žmogui ar kol jis jaučiasi sveikas vis dėlto (reikėtų – ELTA) laikytis atstumo, jeigu mato, kad kažkam ne taip gerai. Gal tai neatrodo socialiai labai empatiškai, bet visgi visi supranta ir galų gale galima dar susišnekėti. Taigi, reikia laikytis to atstumo, bent jau metrą, bet geriau netgi daugiau (…). Taip pat plauti rankas dažnai arba jas dezinfekuoti“, – kalbėjo I. Zurlytė.

„Iš principo mes – PSO sakome, kad infekcija yra tos stadijos, kai ją vis dar galima suvaldyti – kad nebus toks nevaldomas jos plitimas bendruomenėse“, – pridūrė PSO atstovė Lietuvoje.

Rekomenduojami video