Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Profesorius Kasiulevičius: pirmas 2 paras negalite užkrėsti kitų

Profesorius Vytautas Kasiulevičius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo svarbiomis įžvalgomis apie tai, kada ir kaip užsikrečiama koronavirusu, kada pasirodo pirmieji simptomai ir koks yra inkubacinis ligos laikas.

„Užsikrėsti COVID-19 galima jau 2-3 paros iki simptomų pradžios. Tikėtina, kad iki 44 procentų pacientų užsikrečia būtent tame laikotarpyje. Viruso inkubacinis periodas – 5,2 paros (tai jau žinoma). Viruso išskyrimas nustatomas iki 21 paros (ankstesni stebėjimai patvirtina), bet užkrečiamumas smarkiai sumažėja praėjus 7 paroms nuo simptomų atsiradimo pradžios.

Pacientams šie duomenys labai svarbūs. Jeigu turėjote kontaktą (kaip rodo nauji duomenys apie jį galite irgi nežinoti), dauguma jūsų pirmas 2-3 paras negalite užkrėsti kitų, tačiau vėliau, netgi dar nesirgdami, jau galite užkrėsti kitus.

Labiausiai užkrečiate kitus žmones 2-3 dienas iki susirgdami ir dar savaitę, kai simptomai jums jau pasireiškia (kosite, skauda gerklę, karščiuojate, vargina raumenų skausmai ir nuovargis).

Praėjus ligos savaitei tikimybė užkrėsti kitą asmenį tampa nedidelė, bet visgi išlieka net iki 21 dienos nuo susirgimo pradžios t.y. nuo pirmų ligos požymių atsiradimo.

 COVID-19 sukeltas plaučių uždegimas prasideda panašiai kaip ir kiti, simptomų neatskirsi, bet skiriasi nuo kitų plaučių specifiniais pokyčiais krūtinės ląstos kompiuterinėje tomogramoje bei kraujo rodikliais. COVID-19 būdingas LDH, α-Hydroxybutirato dehydrogenazės (α-HBDH), ALT, ASAT, gama GT koncentracijos padidėjimas kraujuje“, – rašo medicinos profesorius.

Rekomenduojami video