Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nedarykite šios kontaktinių lęšių naudojimo klaidos

140 milijonų žmonių pasaulyje renkasi nešioti kontaktinius lęšius ir patenka į pažeidžiamųjų grupę. Kontaktinius lęšius nešiojantys žmonės patiria akių veiklos sutrikimų, ypač jei nešioja ilgalaikius lęšius.

Kai kurios dėl kontaktinių lęšių atsiradusios komplikacijos gali būti pavojingos net regėjimui – pavyzdžiui, rainelės, išorinės akies obuolio dalies, infekcija, kuri skubiai negydoma gali virsti piktžaizde.

Mirror.co.uk žurnalistas rašo: „Pats nešioju kontaktinius lęšius, ir vieną kartą rizikavau rimtai pažeisti akis. Buvau televizijos studijoje, po ryškiomis lempomis, norėjau dar kelias minutes padirbėti ir pabaigti ruošiamą programą, nuolat tryniausi išsausėjusias ir skaudančias akis. Kai darbą baigiau, vos begalėjau matyti ir važiavau tiesiai į „Moorfields“ akių ligų kliniką Londone. Trūko visai nedaug, bet gydytojai mano akis išgelbėjo. Taip, situacija buvo labai prasta. Su jais pasikalbėjęs supratau, kad padariau nedovanotiną nuodėmę, o kai kurie mano įpročiai būtų anksčiau ar vėliau privedę prie tragedijos. Prieš įsidėdamas lęšius ne visada nusiplaudavau rankas. Kartais su ilgalaikiais lęšiais miegodavau. Tuo metu rūkiau ir mano akys buvo išsausėjusios. Man reikėjo ilgai ir dažnai lašintis graužiančius akių lašus su antibiotikais, kad infekcija praeitų, kad nesusidarytų piktžaizdė ir ant rainelės neliktų randų. Tokia infekcija yra ekstremali situacija. Man buvo pasakyta visam laikui pamiršti kontaktinius lęšius.

Dar vienas kontaktinių lęšių keliamas pavojus – rainelės įbrėžimai, kurie gali pasitaikyti lęšius išsiimant, ypač jei jie siauroki. Pagrindiniai simptomai – skausmas ir jausmas, kad į akį kažkas įkrito. Ligą diagnozuoti gali tik okulistas, ir ji gydoma akių lašais su antibiotikais, keturis kartus per dieną septynias dienas.

Tikėkite tuo ar ne – kontaktinis lęšis, arba nuplyšusi jo dalis, akyje gali pasimesti. Per dažnas kontaktinių lęšių naudojimas sukelia keratito, akių infekcijos, pavojų. Kontaktiniai lęšiai sergant keratitu gali sukelti aklumą – į gydytojus reikia kreiptis tą pačią dieną. Laimei, jei akys paraudusios ir jas skauda, jomis gydytojai pasirūpina tuoj pat, kad nekiltų jokių regai pakenkti galinčių komplikacijų, pavyzdžiui, mikrobinio keratito.

Rekomenduojami video