Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kraujagyslių chirurgas Gintaris Vilkevičius: ką reikėtų žinoti apie venų varikozę

Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, venų varikozė nustatoma net 30–40 proc. pasaulio gyventojų. Išsiplėtusios venos ne tik gadina estetinę išvaizdą, sukelia psichologinį diskomfortą ir griauna pasitikėjimą savimi. Tai rimta sveikatos problema – negydoma venų varikozė gresia sunkiomis komplikacijomis.

Plačiau apie venų varikozę ir jos gydymo metodus pasakoja „Northway“ medicinos ir chirurgijos centro kraujagyslių chirurgas med. dr. doc. Gintaris Vilkevičius.

Kada žmonės turėtų kreiptis į kraujagyslių chirurgą?

Pirmieji venų varikozės simptomai – kojų nuovargis, sunkumas, tinimas, skausmas, naktinis mėšlungis. Matomas progresuojančios venų varikozės simptomas yra išsiplėtusios venos. Vėlesnėse ligos stadijose atsiranda blauzdos audinių pokyčių. Laiku nepradėjus gydyti, gresia komplikacijos: gali atsiverti trofinės opos, susidaryti trombai. Todėl rekomenduočiau nedelsti ir, pajutus pirmuosius simptomus, kreiptis į kraujagyslių chirurgą.

Kokie pagrindiniai poodinių venų varikozės gydymo būdai?

Prieš kelerius metus buvo išleistos NICE (National Institute of Clinical Excellence) rekomendacijos, apibrėžiančios pažangiausius varikozės gydymo būdus.

Pirmenybė teikiama endovaskuliniam kraujagyslių gydymui radijo dažniu arba lazeriu. Radiodažnuminės arba lazerinės operacijos metu punktuojama vena, į ją įvedamas elektrodas ir ji aukšta temperatūra užkemšama. Šią paslaugą itin dažnai renkasi mūsų pacientai „Northway“ medicinos ir chirurgijos centre.

Jeigu dėl kokių nors priežasčių šio gydymo būdo negalima taikyti, rekomenduojamas kitas, taip pat endovaskulinis būdas – skleroterapija putomis. Jo metu kontroliuojant ultragarsu per kateterį suleidžiamos putos, kurios užkemša veną.

Endovaskuliniai venų gydymo metodai turi daugiau privalumų nei atvira chirurginė operacija. Endovaskulinis gydymas atliekamas taikant vietinę nejautrą, nereikia bendros arba spinalinės nejautros. Po endovaskulinių operacijų venos pakartotinai išsiplečia maždaug 10 kartų rečiau nei po atvirų operacijų. Po endovaskulinės operacijos būna mažiau komplikacijų, gerokai trumpesnis pooperacinis laikotarpis, pacientas po operacijos keliauja į namus. Estetinis vaizdas po endovaskulinių operacijų būna kur kas geresnis, nesimato pooperacinių randų, koja netinsta.

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centro kraujagyslių chirurgas med. dr. doc. Gintaris Vilkevičius

Taikant atviros chirurgijos būdą, chirurginiais pjūviais pašalinama pakenkta, t.y. neturinti normalios vožtuvų funkcijos, vena.

Jeigu dėl tam tikrų priežasčių intervencinio gydymo taikyti negalima, pacientai gydomi kompresine terapija – elastiniais bintais, kompresinėmis kojinėmis.

Kiekvienu konkrečiu atveju kraujagyslių chirurgas atlieka ultragarsinį tyrimą ir nustato, kokia yra ligos stadija ir koks gydymo metodas turėtų būti taikomas.

Ar pastaruoju metu atsirado naujų venų išsiplėtimo gydymo būdų?

2012 m. atsirado naujas endovaskulinis venų gydymo būdas – gydymas klijais. Šios procedūros metu į gydomą veną per kateterį suleidžiami klijai ir, spaudžiant ultragarsiniu davikliu, vena užklijuojama. Šis gydymo metodas turi labai daug privalumų, netaikoma nejautra, kaip lazerinės ar radiodažnuminės operacijos metu. Vietinė nejautra taikoma tik tai vietai, per kurią elektrodas įvedamas į veną. Be to, po tokios operacijos nereikia kompresinės terapijos. Galima sakyti, kad ši procedūra yra absoliučiai ambulatorinė. Atlikus procedūrą, pacientas iš karto išleidžiamas į namus.

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centre savo pacientams jau galime pasiūlyti patį naujausią ir pažangiausią sunkiai gydomų veninių trofinių opų gydymo metodą – gydymą autologinėmis kamieninėmis ląstelėmis, išskirtomis iš paciento riebalinio audinio.

Riebaliniame audinyje gausu įvairių kamieninių ląstelių, kurias galima panaudoti tam tikriems audiniams (odai, kremzliniam audiniui, kraujagyslėms, kraujo ląstelėms) atkurti. Šių kamieninių ląstelių išskyrimo procedūros metu iš paciento riebalinio audinio biotechnologiniais metodais gaunamas sterilus autologinių kamieninių ląstelių preparatas, nesukeliantis jokių atmetimo reiškinių. Šio preparato įleidus į pažeistą audinį atkuriama jo funkcija. Šis būdas pasirenkamas, kai negalima taikyti tradicinio intervencinio gydymo. „Northway“ medicinos ir chirurgijos centre, taikant itin pažangią ir saugią technologiją, automatizuotai ir standartizuotai išgaunamos ir koncentruojamos nuosavos riebalinės kilmės kamieninės ir regeneracinės ląstelės. Skirtingai nei kiti kamieninių ląstelių išskyrimo metodai, ši sistema yra visiškai uždara, tad eliminuoja taršos virusais ir mikroorganizmais galimybę. Todėl „Northway“ taikoma technologija yra ne tik efektyvi, bet ir saugiausia. Be to, visa procedūra (kamieninių ląstelių paėmimas, išskyrimas ir suleidimas) nuo pradžios iki galo atliekama tame pačiame centre ir užtrunka vos kelias valandas. Tai leidžia ne tik išvengti su ląstelių transportavimu susijusios infekcinės taršos, bet ir didina procedūros efektyvumą, taupo pacientų laiką.

Kokias profilaktikos priemones rekomenduotumėte žmonėms, norintiems išvengti venų varikozės?

Poodinių venų varikozės padeda išvengti reguliarus vaikščiojimas, bėgiojimas, kompresinių kojinių nešiojimas. Naudinga vakarais apsipilti kojas drungnu vandeniu, nepiktnaudžiauti pirtimi, vengti sunkaus fizinio darbo.

„Northway“ medicinos ir chirurgijos centras

Žukausko g. 19, LT-08234 Vilnius

Bendras informacijos ir registracijos telefonas+370 (5) 264 4466

Rekomenduojami video