Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kondicionieriai ne tik gaivina

Įkaitus orui, atsigaivinti biuruose, namuose ar automobiliuose padeda kondicionieriai. Deja, specialistai primena, kad jie kartais būna kalti dėl žmogų užklupusių peršalimo simptomų – perštinčios gerklės ir slogos.

Ką daryti, kad neužkluptų šie nemalonūs simptomai? Sveikatos specialistų teigimu, norint išvengti slogos ir gerklės skausmo, kondicionierių reikia naudoti taip, kad nejaustume tiesioginių jo oro gūsių. Antraip gali užklupti ne tik peršalimas, bet ir raumenų bei nervų šaknelių uždegimas, gali surakinti sprandą ar nugarą.

Be to, skirtumas tarp vidaus ir lauko temperatūrų turi būti ne didesnis nei 8 °C. Optimali patalpos temperatūra yra 20–24 °C. Svarbu, kad oro temperatūra patalpoje staigiai nesvyruotų, būtų kuo pastovesnė. Tačiau nereikėtų pamiršti ir santykinės oro drėgmės svarbos – ji turėtų siekti 40–60 proc.

Kondicionieriai pavojingi ir tuo, kad dėl netinkamos priežiūros bei naudojimo juose ir jų filtruose kaupiasi mikroorganizmai ir grybelinės sporos. Mikroorganizmai ir grybelinės sporos gali sukelti  alergines ligas. Užsikrėtus jais vargina sausas kosulys, čiaudulys, varvanti nosis. Sunkesniais atvejais gali atsirasti pakitimų ir plaučiuose, gali skaudėti galvą ir sąnarius.  

Jei naudojami tinkamai, kondicionieriai į aplinką tiekia švarų ir išvalytą orą. Jie turi teigiamą įtaką sveikatai: esant žemesnei aplinkos temperatūrai, mažėja perkaitimo bei širdies ir kraujotakos sistemos sutrikimų rizika, didėja darbingumas, dėmesio koncentracija. Įrodyta, kad pakilus temperatūrai daugiau nei 27 °C avaringumas išauga apie 11 proc., tad kondicionieriai net gali išsaugoti gyvybę.

Rekomenduojami video