Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl reikia girti moteris?

Vyrams, manau, vertėtų užsirašinėti į kalendorių, kad nepamirštų šalia visų darbų, nupirkti žmonai gėlių, „Žinių radijui“ sakė psichologas Eugenijus Laurinaitis.

„Vyrams labai svarbu veiksmas ir rezultatas, taip jau yra. Galima labai toli ieškoti priežasčių, galima ieškoti pirmykštėje bendruomenėje, iki istoriniuose laikuose, nes vyras turėjo aprūpinti maistu savo šeimą ir savo bendruomenę, savo gentį. Ir jam svarbus buvo rezultatas, jam reikėjo atitempti tą mamutą namo. O moteris užsiiminėjo šeimos židinio kurstymu ta plačiąja, kultūrine prasme. Jai labai svarbu buvo, kokie yra santykiai tarp žmonių, kad jie nesipyktų, kad jie iš tikrųjų mokėtų vienas kitą suprasti, kad būtų aišku, kokios yra taisyklės, reguliuojančios mūsų santykį ir elgesį. Ir visa šitai eina per bendravimą“, - laidoje „Prie pietų stalo“ kalbėjo E. Laurinaitis.

Psichologas pastebi, kad moterims komplimentai ir dėmesys svarbūs būtent dėl to, kad jos jaustųsi svarbios, mylimos ir reikalingos. Tai, anot pašnekovo, užprogramuota dar nuo seniausiųjų laikų.

„Moteris jausdavosi, ko gero, aš taip įtariu, mažiau svarbi dėl to, kad ne ji aprūpindavo išgyvenimą, ji tik aprūpindavo gyvenimą kartu. Ir tai buvo tarsi kažkiek žemesnė pozicija. Ir todėl pakelti, kad ji bent jaustųsi lygi, reikėjo žodžio, reikėjo to, kas jai leidžia pasijusti svarbiai. Ne tik būti. Jeigu vyrui rūpėjo, kiek didelį jis tą mamutą atitempia, tai moteriai rūpi, kiek vyras joje mato vertės, grožio, svarbos“, - teigė psichologas.

 

Parengė Monika Kasnikovskytė 

Rekomenduojami video