Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kodėl po pirmo skiepo skaudėjo sąnarius? Ar skiepytis antra doze?

„Po pirmo skiepo nuo COVID-19 ligos 13 dienų gana smarkiai skaudėjo dešinę ranką, paskui skausmas labiau lokalizavosi petyje, virš mentės. Gėriau vaistus nuo skausmo. Ar skiepytis antra doze?“ – klausia 56 metų G. iš Plungės.

Atsako gydytoja reumatologė Vilma Bilinskienė-Milkovičienė.

Pastaruoju metu daug pacientų kreipiasi dėl tokios problemos – sąnarių skausmo. Ypač po persirgtos COVID-19 infekcijos ar skiepų nuo jos.

Taip, sąnarius nuo skiepo gali skaudėti. Ir man skaudėjo. Skausmai gali būti ilgalaikiai ir netgi išprovokuoti reumatines ligas, tokias kaip reumatoidinis artritas, ankilozuojantis spondiloartritas. Tačiau jei sąnarius skauda po pirmo skiepo, nebūtinai turi skaudėti po antro. Ir atvirkščiai.

Kad sąnarius skauda sergant COVID-19 liga ar po jos, kaip ir suprantama, nes sąnariai reaguoja į bet kokią infekciją.

Bet nuo skiepų... Kas yra vakcina? Vakcina, arba skiepai, yra medicininis preparatas, skirtas įgyti imunitetui nuo infekcinės ligos. Imituodamas natūralią infekciją, šis preparatas imuninei sistemai parodo ligos sukėlėją, prieš kurį imuninė sistema pagamina antikūnus ir kitus gynybos mechanizmus.

Vakcinos gali būti profilaktinės ir gydomosios. Profilaktinių vakcinų paskirtis – nesukeliant ligos paleisti natūralius imuninės sistemos gynybinius mechanizmus prieš ligos sukėlėją. Kai organizmas susidurs su laukiniu infekcijos sukėlėju, jis jau turės apsaugą nuo jo, t. y. imunitetą. Dažniausiai vakcinos yra skiepijamos sveikam žmogui, siekiant jį apsaugoti nuo užkrečiamųjų ligų. Vakcinavimas taip pat gali būti naudojamas norint apsaugoti žmogų, turėjusį kontaktą su sergančiuoju.

Vakcina nuo COVID-19 infekcijos yra profilaktinė, kaip ir daugelis kitų vakcinų – gripo, erkinio encefalito, pneumokoko, vėjaraupių ir kt.

Taigi, kad žmogus gautų imunitetą tam tikram susirgimui, jam yra suleidžiamas „prigesintas infekcijos sukėlėjas“, kad žmogus, persirgęs lengva ligos forma, įgytų imunitetą.

Kiekvieno žmogaus organizmas skirtingas ir čia jau negalioja jokie standartai. Kas nuo skiepo karščiuoja, kam sloga, kam sąnarius skauda...

Viskas priklauso nuo mūsų imuniteto, gretutinių ligų, gyvenimo būdo – sveikos arba nesveikos gyvensenos, galų gale nuo mūsų požiūrio į ligą, vakciną. Tam didelę reikšmę turi mūsų psichikos būklė.

Kad ir kokia būtų organizmo reakcija, kad ir kaip žmogus reaguotų į skiepą, patikėkite, vis tiek geriau vieną ar dvi dienas pagulėti su aukšta temperatūra, su sąnarių skausmu, nei susirgti COVID-19 liga, kai jos eiga yra neprognozuojama.

Su tuo susidūriau tiesiogiai. Tris mėnesius dirbau COVID-19 skyriuje, kur mirdavo ligoniai – jauni sveiki vyrai, moterys, daktarai ir direktoriai, paprasti darbininkai. Jie visi buvo vienodi, nes sirgo COVID-19. Ir jų buvo gaila, nes nebuvo skiepų, gydymo. Visi buvome sutrikę ir išsigandę.

Dabar mes nebijome, nes žinome, kaip kovoti su tuo virusu.

Tik gaila, kad apie 80 proc. gydomų ligoninėse pacientų yra nesiskiepiję, nes jie bijo, nenori, negali. Dabar turi bijoti jie, nes jų likimas jų pačių rankose, jie patys pasirinko... Ir nereikia nieko kaltinti.

Niekada nesusimąsčiau, kodėl žmonės per šv. Mišias linki vieni kitiems ramybės, ne sveikatos, meilės, laimės, o ramybės. Todėl, kad tik būdami ramūs galime teisingai nuspręsti, išspręsti bet kokias problemas. Tai ypač aktualu šiomis dienomis, kai aplink toks chaosas.

Taigi nežinau, ar jums po antro skiepo skaudės sąnarius. O jei skaudės - išgerkite nesteroidinių priešuždegiminių vaistų. Tikrai padės.

Parengta pagal www.vlmedicina.lt

Rekomenduojami video