Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip knarkimas veikia santykius

Nauji tyrimai parodė, kad net 83% britų gyvena su knarkiančiu partneriu arba knarkia patys, o kai kurie netgi teigia, kad dėl to nutrūko santykiai.

Dėl knarkimo milijonai žmonių priversti miegoti atskiruose kambariuose, neskubėti apsigyventi kartu ar net išsiskirti su savo partneriais, rašo dailystar.co.uk. Tyrimas atskleidė, kad 83% britų knarkia arba gyvena su knarkiančiais žmonėmis, o vyrai knarkimu kaltinami dažniau (52%) nei moterys (30%). Daugiau nei ketvirtadalis apklaustųjų prisipažino nuolat gaunantys partnerio spyrius naktį, o 13% dėl to nuolat kivirčijasi su savo antrosiomis pusėmis. Vienas iš 10 teigė, kad dėl partnerio knarkimo neskubėjo apsigyventi kartu ar netgi nutraukė santykius.

Apklausoje dalyvavo 2000 knarkiančių suaugusiųjų. 46% apklaustųjų gėdijosi savo knarkimo, o 10% bijojo kartu miegoti su naujuoju partneriu.

Nenori atostogų metu miegoti viename kambaryje su partneriu

Beveik penktadalis apklaustųjų nenori atostogų metu miegoti viename kambaryje su partneriu, o 12% vengia keliauti viešuoju transportu, nes bijo užmigti ir pradėti knarkti. Tyrimą užsakė nosies plėtiklį gaminanti kompanija „Mute Snoring“ ir jos atstovas spaudai Steve Smith sakė: „Tūkstančiai gėdijasi savo knarkimo ir bandys viską, kad jo išvengtų. Nors kai kam tai gali atrodyti ir juokinga, bet iš tiesų tai stipriai įtakoja mūsų gyvenimą, nepriklausomai nuo to ar knarkiate jūs ar jūsų partneris. Santykiai tikrai pasidaro įtempti – tą rodo apklausos rezultatai“. Jis pridūrė: „Galite galvoti, kad knarkimas veikia tik jus ir jūsų partnerį, tačiau tiems, kurie dėl to jaučia gėdą, kyla problemų, renkantis atostogas ar netgi keliones viešuoju transportu“. Tyrimas taip pat parodė, kad trys ketvirtadaliai knarkiančių žmonių sužinojo apie savo problemą tik po to, kai jiems apie tai pasakė kitas asmuo, o 17% patys suprato, kai pabudo nuo savo knarkimo.

Beveik 30% prisipažino, kad dėl triukšmo pasiskundė kaimynai, o 22% teigė susigėdę, kai išgirdo partnerio ar draugo įrašytą savo knarkimą.

Knarkimas daro neigiamą įtaką santykiams

Penktadalis prisipažino, kad jų knarkimas daro neigiamą įtaką santykiams, o 14% teigė, kad tai žlugdo jų pasitikėjimą savimi.12% tvirtino, kad kenčia jų kasdienė rutina. 8% apklaustųjų guodėsi, kad knarkimas įtakoja netgi jų psichinę sveikatą. Daugiau nei pusė apklaustųjų išbandė skirtingus metodus ir bandė atsikratyti knarkimo gulėdami ant šono, miegodami ant daugiau pagalvių ir net mesdami svorį. Beveik kas dešimtas apklaustasis konsultavosi su gydytoju ar sveikatos specialistu. Steve Smith pridūrė: „Nors yra daugybė priežasčių, kodėl knarkiama, ieškant tinkamo sprendimo, dažnai būtina atlaisvinti kvėpavimo takus. Kai sumažėja knarkimas, galiausiai pagerėja miegas, o tai savo ruožtu pagerina bendrą savijautą − tiek protinę, tiek fizinę. Nosies išplėtimas, atveriant nosies kanalus, padeda sumažinti knarkimo intensyvumą“.

Rekomenduojami video