Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kai kojos tinsta ir skauda

„Dirbu stovimą darbą, derinamą su nedideliais pasivaikščiojimais. Dažnai būnu pasilenkusi. Vakarais kojos taip pavargsta, kad einu kaip su kaladėmis, atrodo, kad sąnariai užsikerta. Patinsta čiurnos. Kai atsistoju pasėdėjusi, nebegaliu paeiti – krypuoju kaip žąsis, labai skauda klubus. Prieš kelerius metus peršvietė ir kelius, ir klubus – jokių pakitimų neatrado. Kokių tyrimų reikėtų prašyti, kaip sau padėti?“ – klausia 48 metų Jolita.

Atsako šeimos gydytojas Ričardas Sabūnas.

Atsižvelgiant į darbo pobūdį, kojų skausmus, patinimus, lytį, amžių, galima numatyti ir diagnozę.

Tai, kad darbas yra stovimas, mažai vaikštoma, po darbo jaučiamas kojų nuovargis ir jos tampa lyg kaladės, patinsta čiurnos, sąnariai lyg užsikerta, - panašu į kojų venų patologiją. Labai mažai judant susilpnėja kraujo nutekėjimas venomis, jose atsiranda krešulių (trombų), vystosi tromboflebitas, limfostazė. Diagnozei patikslinti reikia kreiptis į kraujagyslių chirurgą.

Jei pasėdėjus ir atsistojus labai skauda klubus, vaikštant krypuojama, nors prieš dvejus metus keliuose ir klubuose pakitimų nerasta, – tokie simptomai gali būti ir dėl stuburo patologijos. Nugaros apatinės dalies skausmus patiria daugiau nei 60 proc. žmonių, ne tik sunkiai fiziškai dirbantys, bet ir dirbantys stovimą bei sėdimą darbą. Toks skausmas gali prasidėti ir pamažu, jis ne visada susijęs su fizine veikla, daugiau –su rytiniu sąnarių sustingimu. Skausmas susilpnėja praėjus 1–2 valandoms po atsikėlimo. Jis gali plisti į kojas, kelius, blauzdas, pėdas.

Panašiai pasireiškia degeneracinis juosmens ir kryžmens tarpslankstelinių sąnarių artritas. Sėdmenų skausmai būdingi ir sakroileitui.

Diagnozei patikslinti rekomenduojama kreiptis į reumatologą.

Rekomenduojami video