Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Juozas Ruolia: "Žinote, dujų išleidimas vieną kartą per valandą – idealu"

Penktadienį tauragiškių dėmesį prikaustė į Kultūros rūmus atvykęs onkologas, fitoterapeutas Juozas Ruolia. Nedidelėje konferencijų salėje planuotas susitikimas dėl didžiulio susidomėjimo ir klausytojų gausos perkeltas į koncertų salę. Medikas prikaustė žiūrovų dėmesį.

Onkologas, fitoterapeutas Juozas Ruolia kasdien konsultuoja žmones po onkologinių ligų gydymo. Jis sukūrė mitybos strategiją, kurios laikantis stiprinama imuninė sistema, kad negrįžtų vėžys. Susitikimą su tauragiškiais medikas pradėjo nuo paaiškinimo, kodėl, jo manymu, jo vizitas buvo tiesiog būtinas. J.Ruolia atskleidė nemalonią žinią – mūsų rajone itin daug sergamumo vėžiu atvejų. Be to, labai dažnai liga atsinaujina. Galimai tai vyksta dėl rekomendacijų nebuvimo ar net jų nepaisymo.

„Anksčiau mus, medikus, mokė, kad išgydžius vėžį nieko daugiau nereikia. Tačiau dabar mus bara, kad nepatariame po naviko šalinimo vartoti vitaminų. Sodinkite daržą, darykite nedideles vaistažolių džiovykles ir auginkite. Ypač medetkas – jos labai vertingos“, – savo paskaitą pradėjo žinomas medikas.

Tarp vaistažolių fitoterapeutas rekomendavo auginti purpurinę ežiuolę, kuri ypač tinka turintiems silpną imunitetą, sergantiems gripu ar kitomis peršalimo ligomis. Žinoma, nenuneigiama bičių duonelės nauda, tačiau šis produktas tinkamas tik nuo 2 metų amžiaus.

Ar žinote, kad viena valanda pikto ginčo net 6-ioms valandoms „išjungia“ organizmo imuninę sistemą? Būtent taip ir įvardijo nuščiuvusiai salei J.Ruolia. Todėl onkologas primygtinai visiems liepė puoselėti meilę, šiltus jausmus savo artimiesiems.

„Išlydėdami anūką į mokyklą, uždėkite jam ranką ant peties – tokiu būdu perduokite gerą energiją, nuoširdų ir šiltą palinkėjimą. Niekada nieko nevadinkite durniumi, atiduokite savo energiją gerumui. Dovanokite gėles vazonuose, gaminkite maistą – tik su geromis mintimis. Minties galia didžiulė ir aš jums garantuoju, kad tai ne blefas“, – teigė Juozas Ruolia.

Nacionaliniame vėžio institute dirbantis vyras užsiminė ir apie daugelio vartojamus medikamentus, blokuojančius druskos rūgšties skrandyje išsiskyrimą. Jo aiškinimu, tai nėra teisingas požiūris, nes rūgštis skrandžiui yra reikalinga, kad būtų suvirškintas maistas. O per didelį rūgšties kiekį derėtų gydyti kitaip – susirūpinti, ar nereikia gydyti skrandžio dugno uždegimą. Be to, yra medikamentų, kurie rūgštį silpnina.

„Vis pasirodo raginimai vartoti daugiau daržovių. Tačiau kramtydami mes suplėšome tik kas 500-ąją ląstelę. Reikalingos medžiagos iš daržovių būtų kur kas geriau pasisavinamos, jei vartotume jas sutrintas. Taip pat turiu pabrėžti, kad mūsų organizmai genetiškai nėra prisitaikę prie daigintų grūdų sulčių. Vartojant vos po kelis šaukštus per dieną, rezultatas būtų geras, bet daugiau negalima“, – rekomendavo J.Ruolia.

Medikas konferencijos metu ragino vyresniems žmonėms nebijoti fermentų preparatų. Anot jo, jie padeda silpstančiai kasai ir gelbsti nuo dujų kaupimosi.

„Žinote, dujų išleidimas vieną kartą per valandą – idealu. Bet jei jūs „pukšite“ dažniau, tai vartokite fermentus ir nueikite pasitikrinti pas gydytoją. Tokių priemonių gali prireikti po antibiotikų vartojimo, chemoterapijos. Tokie dalykai silpnina kasą ir jai reikia padėti. Ypač, jei esate tikras žemaitis ir mėgstate riebiau valgyti“, – susidomėjusiems klausytojams įvardijo svečias.

Dažną vyresnės kartos žmonių pomėgį vartoti anodiją medikas pavadino patyčiomis iš nervų ląstelių. Šis preparatas esą jas tik atbukina, todėl jo reikėtų atsisakyti. Dar vienas iš meniu išbrauktinas produktas – baltasis cukrus. Gliukozė yra organizmui reikalingas produktas – kasdien 200 ml jos turi būti kepenyse. Bet vietoje balto cukraus kur kas tinkamesnis ir sveikesnis būtų rudasis cukrus, o arbatai saldinti nepamainomas yra medus.

„Ruošiant maistą dažnai naudojame įvairius riebalus. Tačiau ar žinote, kad aliejuje kepti galima tik vieną kartą? Po to riebalus būtina keisti. Jei dažnai daug kartų kepate tuose pačiuose riebaluose, juose ima rastis kancerogenai – vėžį sukeliančios medžiagos. O įvairių rūšių aliejaus ir taukų kompozicijos apskritai labai blogas įprotis“, – įvardijo J.Ruolia, čia pat pridurdamas, jog kanapių aliejaus kiekvienas turėtų suvartoti po šaukštą per dieną.

Vis dažniau pasitaikantis krūties vėžys – tikra šio amžiaus rykštė. Šiai problemai, anot J.Ruolios, galima užkirsti kelią. Konferencijoje jis tvirtino, kad ankstesniame amžiuje gimdyti nusprendusios moterys turi didesnes galimybes nuo šio pavojingo susirgimo išsisukti.

Medikas išdrįso garsiai sukritikuoti salierų stiebų vartojimą – daktaro teigimu, tai tiesiog augalo švaistymas, mat naudinga ir saliero šaknis, ir lapai. Būtent todėl, kad parduotuvėse dažniau prekiaujama vien stiebais, J.Ruolia rekomendavo šio augalo užsiauginti patiems. Žiupsnis džiovintų lapų sriubą ne tik pagardins, bet ir suteiks organizmui naudingų savybių.

Juozas Ruolia atidžiai besiklausančiai publikai dar ilgai pasakojo apie organizmui naudingus augalus, neliko pamiršti ir bičių produktai. Konferencijai įpusėjus, labiau plėtota tema apie minčių galią, artimiesiems siunčiamą energiją, kurios patys nepastebime.

 

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video