Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Intymūs santykiai vyresniame amžiuje: štai ką reikėtų žinoti

 Bėgant metams keičiasi daugybė dalykų – ne tik žmogaus išvaizda, bet ir organizmo fiziologiniai procesai. Ne nuostabu, kad kinta ir galimybės lytiškai suartėti. Vieni į tai reaguoja labai skaudžiai ir tiesiog net nebemėgina mėgautis meilės žaidimais, kiti to net nebepasigenda ir dėmesį nukreipia kitomis, jiems taip pat maloniomis linkmėmis. Tretieji vis dar nori, ir vis dar gali, todėl džiaugsmingai mėgaujasi tuo ir suteikia daug naudos savo sveikatai. O ketvirtieji vis dar nori, bet, atrodo, nebegali.

 Šiuo atveju verta paieškoti išeities – net ir vyresniame amžiuje vis dar įmanoma mėgautis seksualinio gyvenimo teikiamomis naudomis, tereikia šiek tiek keisti požiūrį ir suprasti, kad lytinis pajėgumas labai priklauso nuo bendros organizmo sveikatos.

 Intymus gyvenimas, propaguojamas vyresniame amžiuje, labai naudingas ir fizinei, ir emocinei asmens sveikatai. Ir meilės žaidimai nėra skirti vien tik jauniems. Žinoma, suartėjimas jau nebebus toks, kaip būdavo trečiojoje ar ketvirtojoje dešimtyje, tačiau net ir vyresniame amžiuje galima mėgautis puikiu laiku.

Kai kurie netgi teigia, kad intymus gyvenimas tampa tik brandesnis, kokybiškesnis ir teikiantis dar daugiau pasitikėjimo savimi. Jei abu poros atstovai tuo mėgaujasi – kodėl gi ne? Bėgant metams vyrų kūnuose vyksta nemažai pokyčių.

Vienas svarbiausių – vyriškojo hormono, vadinamo testosteronu, kiekio mažėjimas organizme. Šis laipsniškas labai svarbios medžiagos mažėjimas – visiškai natūralus procesas. Vyresniame amžiuje gali būti sunkiau pasiekti ar išlaikyti erekciją – tam prireikia stipresnės ar ilgiau trunkančios lytinės stimuliacijos. Taip pat gali sumažėti lytinis potraukis, trumpiau trukti kulminacija.

Vyresniems vyrams prireikia daugiau laiko „atsigauti“ po orgazmo ir tenka ilgiau palaukti kito varpos sustandėjimo. Natūralu, kad sumažėja ir sėklos kiekis, ir galimybės apvaisinti partnerę. Lekiant metams moterų organizmo pokyčiai taip pat neaplenkia.

Daugumai, netgi vyrams, gali atrodyti, kad joms viskas daug paprasčiau – juk moterims „negresia“ nepasiekti ar neišlaikyti erekcijos ar nepabaigti per greitai, t.y. joms net nereikia jaudintis dėl ankstyvos ejakuliacijos.

Tačiau ir moteriškosios lyties atstovės su amžiumi kyla sunkumų, mat organizme taip pat natūraliai mažėja moteriškųjų hormonų koncentracijos. Šie hormonai atsakingi už geismą, malonumą, norą suartėti, sėkmingą lytinio akto pabaigą ir taip toliau.

Pagimdžiusios moterys daug meilės ir laiko atiduoda vaikams, įsisuka į rutiną, todėl gali visai užmiršti malonumą ir būtinybę suartėti su savo partneriu, o vėliau joms gali atrodyti, kad jau tapo žymiai per vėlu mėgautis intymumu. Vis dėlto įvairūs šaltiniai teigia, kad mylėtis niekada ne per vėlu, ypač jei yra poreikis ir noras. Įdomu tai, kad vyresni žmonės dažnai daug labiau atsipalaidavę, todėl ir suartėjimas gali būti daug kokybiškesnis.

Ne paslaptis, kad seksualinis gyvenimas ir jo kokybė labai stipriai susijusi su bendrąja asmens sveikata. Jei pacientas serga lėtinėmis ligomis, pavyzdžiui, širdies ir kraujagyslių sutrikimais, artritu, neurologinėmis ligomis, tuomet labai didelė tikimybė, kad jis patirs sunkumų ir lovoje. Žinoma, lytiniam gyvenimui įtaką daro ir turėtos operacijos, patirtos traumos, vartojami vaistiniai preparatai, darbo sąlygos (tarkime, asmuo visą gyvenimą dirbdavo trąšų gamykloje ir eidavo į darbą tik naktimis – nenuostabu, kad organizmui buvo padaryta šiokia tokia žala).

Lytinę funkciją paveikti gali ilgą laiką vartojami psichotropiniai preparatai, kraujo spaudimą mažinantys vaistai ir kiti medikamentai. Galimybes stipriai apriboti gali patirtas miokardo infarktas ar galvos smegenų insultas, atliktos sąnarių operacijos, reprodukcinės sistemos procedūros, dubens organų sutrikimai – ir tai tik keletas pavyzdžių.

Pacientas turėtų informuoti gydytojus, kad jam vis dar svarbus seksualinis gyvenimas – jie tikrai pasistengs sugrąžinti jo kokybę, jei tik tai įmanoma. Šiuolaikinė medicina siūlo nemažai galimybių, padedančių lengviau pasiekti ir išlaikyti kokybišką erekciją ar prailginti trukmę iki ejakuliacijos.

Lietuvoje jau yra vaistinis preparatas, kuris visiškai pritaikytas priešlaikinės ejakuliacijos gydymui. Tai vaistas, kuris pailgina laiką iki sėklos išmetimo ir gali pagerinti ejakuliacijos kontroliavimą.

Naujausias vaistas erekcijos sutrikimams gydyti yra antros kartos, selektyvus, nesukelia arba beveik nesukelia nepageidaujamų poveikių ir yra labai patogus vartoti, nes veikia tik patiriant lytinę stimuliaciją. Tokiu būdu įmanoma sumažinti nusivylimą ar nerimą dėl greitos ejakuliacijos.

Moterims taip pat gali būti taikomi įvairūs gydymo metodai, pavyzdžiui, hormonų pakeičiamoji terapija, taikoma ypatingais atvejais. Svarbiausia suprasti, kad vyresnis amžius nėra kliūtis kokybiškiems lytiniams santykiams. Beje, verta keisti ir požiūrį – intymumą galima suprasti įvairiau, sugalvoti daugiau būdų, suteikiančių romantikos jausmą. Rekomenduojama kuo daugiau kalbėtis su savo partneriu ir nuoširdžiai domėtis, ko nori jis arba ji – taip bus pasiekiamas abipusis ir tikras pasitenkinimas.

Rekomenduojami video