Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Grąžina jaunystę, bet neilgam

 Moterų svajonė kuo ilgiau išlaikyti grožį šiandien yra nesunkiai įgyvendinama. Ir tam nereikia jokios chirurginės intervencijos. Rinkoje gausu specialių raukšles mažinančių veido kremų, o jei jų negana, klinikose siūlomos invazinės grožio procedūros, kai į veido odą suleidžiama hialurono rūgšties arba botulino toksino. Kuo šios procedūros skiriasi ir kaip veikia?

Aktyvi medžiaga

Kai kurių odos problemų neįmanoma įveikti tik išoriškai tepant odą kremais, serumais, kaukėmis ar kitomis kosmetinėmis medžiagomis, nes priežastis slypi ne paviršiuje, bet pačioje odoje arba dar giliau. Tada tenka pasitelkti kitus gydymo metodus. Vieni populiariausių – botulino toksino ir hialurono rūgšties injekcijos.

Botulino toksinas yra biologiškai aktyvi medžiaga. Ši organinė medžiaga vadinama toksinu dėl jos pagrindinės savybės – sugebėjimo sukelti raumenų paralyžių ir sumažinti prakaito liaukų veiklą. Botulino toksino injekcijos skirtos ne tik veido ir kaklo raukšlėms lyginti, veidui jauninti ar prakaitavimui mažinti, bet ir migreniniams galvos skausmams gydyti, raumenų spazmams malšinti.

Dažniausiai botulino toksinu lyginamos kaktos, tarpuakio, kaklo, nosies ir viršutinės lūpos raukšlės, taip pat raukšlės apie akis. Gydant per didelį prakaitavimą, botulino toksino leidžiama į pažastis, delnus ar pėdas. Tačiau šių injekcijų poveikis yra laikinas ir trunka nuo 3 iki 12 mėn. Kartojant procedūras, poveikis turėtų trukti ilgiau. Nusprendus nebetaikyti šios procedūros, raumenų veikla visiškai atsikuria.

Kiekvienu konkrečiu atveju botulino toksino injekcijų efektas priklauso nuo kelių dalykų: raukšlių gilumo, odos amžiaus ir kitų savybių, pavyzdžiui, storio, drėgnio, taip pat nuo suleistos dozės. Paralyžiaus efektas veikia kaktos raumenis, antakius, kuriuos tampa sunku arba neįmanoma pakelti, tačiau pagrindiniai mimikos judesiai – juokas, akių primerkimas, lūpų, skruostų judesiai suleidus botulino toksino nepasikeičia.

Hialurono rūgšties preparatai nėra biologiškai aktyvūs. Hialuronas – tai medžiaga, nuo kurios priklauso odos stangrumas. Ji visiškai natūrali ir aptinkama žmogaus organizme. Su amžiumi šios medžiagos mūsų organizme mažėja, todėl oda tampa sausesnė, greičiau sensta. Hialurono rūgšties injekcijos padeda atkurti prarastą šios rūgšties kiekį odoje ir tokiu būdu ypač greitai atjaunina ir pagražina odą.

Hialurono rūgštis išlygina atsiradusias mimikos raukšles, koreguoja lūpų apimtį ir formą, suteikia joms putlumo, naikina nosies, lūpų raukšles, naikina pykčio raukšles tarp antakių, raukšles palei akis, gerina veido ovalo, skruostų formą, patobulina veido kontūrus. Hialurono rūgštis injekcijoms naudojama tiek laisva (mezoterapijos, biorevitalizacijos procedūros), tiek stabilizuota (užpildai) forma.

Preparatų mišiniai

Biorevitalizacijos metu į vidurinį odos sluoksnį mažais kiekiais suleidžiama įvairios koncentracijos laisvos hialurono rūgšties. Tokiu būdu ypač veiksmingai atkuriami odos drėgnis ir vandens balansas, susidaro optimalios sąlygos ląstelėms atsinaujinti. Biorevitalizacija rekomenduojama esant pirmiesiems senėjimo požymiams, 30–35 metų žmonėms.

Mezoterapijos metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Veidui dažniausiai taikomos hialurono rūgšties, vitaminų, aminorūgščių, mikroelementų, mineralinių, homeopatinių ir kitų odai reikšmingų medžiagų injekcijos. Šios procedūros efektyvumas ir išskirtinumas yra tas, kad veikliosios medžiagos iš karto patenka į ląsteles, pamažu jas atnaujindamos. Taip išlyginamos raukšlės, atsikratoma suglebusios odos, maišelių po akimis. Tai yra efektyvus metodas gydant ir kitas odos problemas, tokias kaip spuogai ir įvairūs bėrimai. Mezoterapija gali būti skirta ir pigmentinėms dėmėms naikinti, celiulitui gydyti, net plaukų slinkimui stabdyti.

 

Rekomenduojami video