Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dantų protezavimas: kam priklauso kompensavimas?

Dantų protezavimo paslauga norintys pasinaudoti gyventojai teiraujasi, kurioms žmonių grupėms priklauso Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimas bei ko reikia norint gauti šią paslaugą.

Ligonių kasos atkreipia dėmesį, kad nuo 2021 m. sausio 1 d. nebelikus dantų protezavimo eilių, apdraustasis PSD dėl dantų protezavimo pagrįstumo įvertinimo turi kreiptis į pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros gydymo įstaigos, prie kurios yra prisirašęs, gydytoją odontologą. Gydytojas odontologas, nustatęs dantų protezavimo pagrįstumą, išrašys elektroninį siuntimą ir pats jį užregistruos.

Jei asmuo turi teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, įstaiga, į kurią buvo kreiptasi, konsultacijos metu privalo išduoti tai patvirtinantį informacinį pranešimą. Gavęs pranešimą, asmuo galės kreiptis į pasirinktą gydymo įstaigą.

Prieš vykstant į gydymo įstaigą būtina atkreipti dėmesį, ar ji yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo. Antraip už suteiktas paslaugas reikės mokėti įstaigos nustatytomis kainomis.

Teisę į PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamą dantų protezavimą turi asmenys, kuriems suėjo senatvės pensijos amžius; vaikai iki 18 metų; asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais; asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Šiuo metu senatvės pensijos amžiaus asmenims, neįgaliesiems ir tiems, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, iš PSDF kompensuojama iki 561,35 euro, vaikams – iki 286,49 euro. Retesniais atvejais, kai reikalingas sudėtingesnis ir brangesnis gydymas (sprendimą priima gydytojų odontologų konsiliumas), kompensuojama suma gali siekti iki 1 727,20 euro. Tuo atveju, jeigu išlaidos viršija nustatytą kompensuojamos iš PSDF sumos dydį, pacientui teks primokėti.

Rekomenduojami video