Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atskleidė, kodėl svarbu įsitikinti, rūkytą ar mirkytą mėsą perkate

Medikai įspėja – prieš įsigydami rūkytos mėsos šventiniam stalui, įsitikinkite, ar ji tikrai rūkyta, ir kaip rūkyta. Ar dieną kitą išbuvusi tikrame dūme, ar tiesiog turi dūmų kvapą ir skonį, dėl tam tikrų medžiagų įdėtų į kumpį ar lašinius. Ši būdą žmonės labai dažnai vadina mirkymu.

Paaiškėjo – dėl netinkamai pasirinktos mėsos galim susirgti storosios žarnos ar skrandžio vėžiu. O dietologai ir dar griežtesni, piknaudžiauti rūkytais ar dūmų skonio gaminiais ir iš viso negalima. Kodėl? Rodydamas tik ką pirktą mėsą giriasi Valerijus. Vyras sako rūkytus gaminius mėgsta, tad jam ne visi prekybininkai įtinka.

Ir ne tik druska gadina skonį. Valerijus visada teiraujasi pardavėjų, kaip buvo rūkytas kumpelis ar šmotas lašinių. Bijo paskanintų specialiomis medžiagomis, mat prisiklausęs istorijų apie mėsos rūkymą. Prekeiviai neslepia, tokių pirkėjų, kurie prašo senoviniu būdu rūkytos mėsos – daugėja. Žmonės patys kuria istorijas ir patys jų baiminasi.

Todėl grįžtama prie noro valgyti senoviniu būdu rūkytą mėsą. Štai taip, dūmelis, uždara patalpa, ir į krosnį dedamas alksnis bei kadagys. Jeigu mėsa rūkyta, kaip sako kai kurie pardavėjai, ji greičiau išdžiūva, o jeigu su medžiagomis, kurios suteikia rūkyto gaminio skonį ir kvapą, mėsa ilgiau gulėdama tiesiog supūva.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai sako, kad baimintis mėsos, kurioje yra dūmų skonį ir kvapą primenančios medžiagos, nereikėtų. Tai, esą dar sveikesni kumpiai, dešros, ar lašiniai už rūkytus. Ir kalbos, esą visi gaminiai mirkyti cheminėse medžiagose siekiant suteikti jiems rūkytų pavidalą – tėra mitas. Rūkymas ir mirkimas - du skirtingi dalykai. Antruoju būdu tiesiog į mėsą dedama kvapiosios medžiagos. Ji gaunama iš medienos ir paverčiama dūmų ekstraktu, kuris yra jau išvalytas ir virtęs kvapniąją medžiaga.

O produktas keliauja į mūsų burną. Ir ilgainiui rizikuojame susirgti vėžiniėmis ligomis. Ypač – skrandžio ar storosios žarnos vėžiu. Dėl tos pačios priežasties dietologai sako, kad net ir labai gerai išrūkyta mėsa, ar ta kurioje yra kvapiųjų medžiagų, primenančių dūmus, turi būti ribojama.

O tiems kas Kalėdų stalui ketina pirkti rūkyto ar dūmų skonio kumpio, tiesiog patariama paragauti, ir labai gerai įsitikinti, ką pardavėjai siūlo. Dar geriau – jeigu mėsos valgysime mažiau. Kaitaliodami raudoną mėsą, paukštieną, žuvį bei ankštines daržoves.

Rekomenduojami video