Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Aspirinas naudingas tik vyresnėms

Mokslininkai sveikoms moterims pradėti reguliariai vartoti aspiriną siūlo tik nuo 65 metų. Jaunesnėms jis gali labiau pakenkti nei padėti.

Olandų mokslininkai iš Utrechto universiteto atliko didžiulį tyrimą, kuriame dalyvavo 30 tūkst. sveikų moterų, vyresnių nei 45 metų. 10 metų moterims buvo duodama kasdien išgerti 100 mg aspirino arba placebo. Siekta išsiaiškinti, ar išties reguliariai vartojamas aspirinas, kaip teigiama, sumažina širdies ligų ir vėžio riziką.

Tyrimo metu širdies ir kraujagyslių ligomis susirgo 604 moterys, 168 nustatytas žarnyno vėžys, 1 832 – kitoks vėžys, o 302 tiriamosioms prasidėjo stiprus kraujavimas iš virškinimo trakto, dėl kurio teko gultis į ligoninę. Per kitus 7 metus žarnyno vėžys nustatytas 107 tirtoms moterims, o kitoks vėžys – dar 1 388 tyrimo dalyvėms. Paaiškėjo, kad žarnyno vėžys ir širdies kraujagyslių ligų rizika sumažėjo tik toms aspiriną gėrusioms sveikoms moterims, kurios buvo 65 metų ir vyresnės, o jaunesnėms dėl šio vaisto išaugo kraujavimo iš virškinimo trakto rizika.

Rekomenduojami video