Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar siųsti pas konsultantą, sprendžia gydytojas

„Mūsų poliklinikoje labai sunku gauti siuntimą pas kitos srities specialistus. Ir aš, ir kai kurie mano pažįstami esame patyrę, kad šeimos gydytojai labai nenoriai siunčia pacientus konsultacijai – dažniausiai atsako, kad ji nereikalinga. Bet kai einame be siuntimo, už konsultaciją turime mokėti patys, nors ir mokame privalomojo sveikatos draudimo įmokas. Išeina, kad kažkas taupo, o mes susimokame antrą kartą, nors taip neturėtų būti“, – skundžiasi Panevėžio rajone gyvenanti L.K.

S.paulauskiene 1

Atsako Panevėžio teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė.

Vis dar nemažai gyventojų, užuot pasitikėję savo šeimos gydytoju ir jam išsakę savo problemas, įpratę eiti pas jį „tik siuntimo“. Yra ir tokių, kurie ateina su išankstine nuostata – būtent siuntimo pas konkrečios srities specialistą ir net pyksta, jei šeimos gydytojas jo neduoda, nes nemano, kad pacientą reikia siųsti pas konsultantą.

Tačiau tvarka yra tokia: ar pacientui, apsidraudusiam privalomuoju sveikatos draudimu, reikia nemokamos gydytojo specialisto konsultacijos, sprendžia ne pats pacientas, o gydytojas, įvertinęs jo būklę. Siuntimą šeimos gydytojas ar gydantis gydytojas specialistas, dirbantis gydymo įstaigoje, sudariusioje sutartį su teritorine ligonių kasa, duoda tokiu atveju, jei reikia pasikonsultuoti dėl paciento sveikatos būklės, nustatyti ar patikslinti diagnozę, gydymo taktiką, jo darbingumą ir pan.

Jei, gydytojo manymu, konsultacija reikalinga, siuntime jis nurodo jos tikslą bei gydytojo specialisto profesinę kvalifikaciją, bet ne konkrečią gydymo įstaigą ar gydytoją specialistą – juos pacientas gali pasirinkti pats, atsižvelgdamas į tai, kokią gydymo įstaigą jam patogiau pasiekti, kiek laiko reikės laukti konsultacijos ir kitas jam svarbias aplinkybes. Visose gydymo įstaigose pacientai registruojami į eilę, o jei norėsite patekti į konsultaciją be eilės, teks susimokėti patiems. Susimokėti patiems reikia ir tuo atveju, jei pacientas konsultacijos pageidauja pats, o ne ją skiria gydytojas.

Turėdami siuntimą, kreiptis dėl konsultacijos galite ne tik į specialistus konsultantus, dirbančius toje gydymo įstaigoje, kurioje esate prisirašę. Jūs turite teisę kreiptis į bet kurią antrinio lygio paslaugas teikiančią gydymo įstaigą, kuri yra sudariusi sutartį dėl tokių konsultacijų apmokėjimo su teritorine ligonių kasa. Jei gyventojo pasirinkta gydymo įstaiga neturi galimybės iš karto suteikti reikiamo specialisto konsultacijos, jam pasakoma anksčiausia galima konsultacijos data ir jis registruojamas į eilę.

Gavus siuntimą specialisto konsultacijai, nereikėtų ilgai delsti, nes užsiregistruoti jai būtinai reikia per 30 dienų, nes vėliau siuntimas nebegalios.

Vis dėlto kai kuriais atvejais apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu gali kreiptis į gydytoją specialistą ir be šeimos gydytojo siuntimo. Jo nereikia kreipiantis į gydytoją dermatovenerologą, tačiau pacientai iš anksto turėtų pasidomėti, ar jo pasirinkta gydymo įstaiga yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa dėl tokių konsultacijų apmokėjimo. Siuntimas taip pat nereikalingas, jei į tą patį specialistą dėl tos pačios priežasties kreipiamasi pakartotinai – jei atvykti pakartotinai nurodė gydytojas, nes dar tęsia paciento tyrimą ar gydymą, arba jei pacientas serga lėtine liga ir jam reikalinga ilgalaikė stebėsena.

Be to, be siuntimo įstaigoje, prie kurios gyventojas prisirašęs, jis gali kreiptis ne tik į šeimos gydytoją, bet ir į kitus gydytojus, pavyzdžiui, gydytoją odontologą, gydytoją psichiatrą, teikiančius pirmines sveikatos priežiūros paslaugas, o būtinoji medicinos pagalba teikiama nemokamai ir neatidėliotinai visiems mūsų šalies gyventojams – taip pat ir neapdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu.

Rekomenduojami video