Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar burnos higienos procedūra kenkia dantų emaliui?

„Ar burnos higienos procedūra, atliekama vieną kartą per metus, kenkia dantų emaliui? Kaip suprantu, kiekvienos procedūros metu mažas sluoksnis emalio yra nušlifuojamas ir palaipsniui dantų emalio storis gali sumažėti. Kartais po procedūros jaučiu, kad dantys gana ilgą laiką būna jautrūs. Kaip elgtis, kad to nebūtų?“ – klausia 35 metų Arūnas iš Joniškio.

Atsako burnos higienistė Gitana Rėderienė.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalios burnos higienos procedūrą, sprendžiama individualiai kiekvienam pacientui pagal poreikį, t. y. kokia paciento kasdieninio dantų valymo kokybė, kokia dantenų būklė, kokiomis lėtinėmis ligomis pacientas serga ir pan.

Atliekant profesionalią burnos higieną yra pašalinamas virš dantenų ir po dantenomis esantis sukietėjęs apnašas, dar kitaip vadinamas dantų akmenimis.

Procedūra dažniausiai atliekama ultragarsiniu skaleriu bei rankiniais instrumentais, procedūros pabaigoje danties paviršius nupoliruojamas specialia pasta, todėl po procedūros jis tampa lygus.

Po profesionalios burnos higienos procedūros ne tik sumažėja bakterijų kiekis burnoje, bet ir lygų dantų paviršių lengviau gerai išvalyti namie.

Procedūros metu naudojami instrumentai negali pažeisti dantų emalio, nes jis yra pats kiečiausias žmogaus organizmo audinys. Tačiau dantų emalis yra neatsparus rūgštims, todėl jam kenkia dažni užkandžiavimai, dažnas saldžių gėrimų ir daug angliavandenių turinčio maisto valgymas.

Tinkamai atliekant procedūrą emalis nėra pažeidžiamas ir jo sluoksnis neplonėja. Tačiau kartais pacientai po šios procedūros skundžiasi pajautrėjusiais dantimis. Kad dantų jautrumas nebūtų problema nei procedūros metu nei po jos, pacientams rekomenduoju dvi savaitės iki procedūros ir dvi savaites po procedūros naudoti dantų jautrumą mažinančias pastas, pvz., „London Queens Mary universitete sukurtą dantų pastą su bioaktyviu stiklu. Dantų pastoje esančios aktyvios medžiagos saugiai užblokuoja dantų jautrumą ir pacientai jaučiasi gerai tiek profesionalios burnos higienos metu, tiek po jos.

Rekomenduojami video