Šeivamedžių sirupas – tradicinis mūsų protėvių gėrimas. Iš šio sirupo ir vandens mišinio gaminamas skanus gaivus gėrimas, turintis gydomąjį poveikį.
Gegužės mėnesį skinkite šeivamedžių žiedus ir pagaminkite šio sirupo. Tą padaryti yra labai paprasta – žemiau pateiksime išsamias instrukcijas.
Šeivamedžio žiedai renkami esant sausam ir gražiam orui bei visiško šeivamedžio žydėjimo metu. Labai svarbu rasti žydintį krūmą, kuris būtų toli nuo kelio ar užterštos vietos.
Šeivamedžio žieduose itin gausu gliukozės, vitaminų C ir A bei mineralinių medžiagų. Džiovintuose žieduose yra eterinių aliejų, prakaitą skatinančių glikozidų, flavonoidų ir taninų.
Šeivamedžio uogos padeda užkirsti kelią gripui ir peršalimui, nes stiprina imuninę sistemą. Be to, šeivamedžio uogos turi ir antivirusinių bei antimikrobinių savybių. Jei jaučiatės susirgę gripu, išgerkite džiovintų šeivamedžių arbatos arba šeivamedžio sirupo. Šis augalas naudingas sergant astma ir kvėpavimo takų uždegimais, nes palengvina kvėpavimą ir padeda kosint.
Pavasarį šeivamedžio uogos gali būti naudojamos kaip priemonė nuo alergijos žiedadulkėms. Jos taip pat turi detoksikacinį poveikį, nes padidina toksinų išsiskyrimą iš limfmazgių.
Tai taip pat padeda esant inkstų ir šlapimo pūslės veiklos sutrikimams, sergant raumenų ir sąnarių reumatu.
Šeivamedžio sirupo receptas
Jums reikės:
- 20 šeivamedžio žiedų
- 1 l vandens
- 800 g granuliuoto cukraus (arba kito saldiklio)
- 1 citrinos sulčių
Paruošimas ir vartojimas:
20 šviežių šeivamedžio žiedų pamirkykite 1 litre šalto vandens.
Palikite 24 valandas vėsioje vietoje, bet ne šaldytuve.
Nukoškite, įberkite 800 gramų cukraus, išspauskite citrinos sultis ir vėl palikite pastovėti 24 valandas.
Retkarčiais pamaišykite, kad ištirptų cukrus.
Perkoškite per dvigubą marlę ir supilstykite į buteliukus.
Šios sultys geriamos atskiestos vandeniu, sultims ruošti galite naudoti ir mineralinį gazuotą vandenį.