Gėlių lysvė gali mus džiuginti visą sodo sezoną, jei pasirinksite tinkamą laiką ir gėles sodinimui. Vasaros pabaigoje geriau sodinti dvimetes ir daugiametes gėles, kurios žydės kitą vasarą. Papasakosime, kokias gėles gėlių augintojai pataria sodinti vasaros pabaigoje.
Kininis gvazdikas
Yra daugybė gvazdikų rūšių, yra ir daugiamečių rūšių, ir vienmečių, ir dvimečių gvazdikų. Todėl rinkdamiesi juos sodinti atkreipkite dėmesį į aprašymą, nes sodo gvazdikų veislės turi žydėjimo laiką, skiriasi aukščiu ir žiedų dydžiu. Sodinimui rugpjūtį rinkitės šalčiui atsparius dvimečius gvazdikus.
Flioksai
Flioksų žydėjimo laikas priklauso nuo rūšies. Pagal žydėjimo laiką galite rinktis veisles, kurios puoš sodą nuo pavasario iki gilaus rudens. Žemaūgės veislės būna 40 cm aukščio, vidutinio augumo veislės - iki 90 cm aukščio. Todėl galite sėkmingai išsirinkti flioksus ir pasodinti juos rugpjūtį ant alpinariumo kalnelio, gėlyne ir monokultūriniame sode.
Sodo ramunėlės
Ramunėlės puikiai atrodys grupiniuose sodinukuose ant vejos, aukštuose bordiūruose, palei tvoras ir sienas. Sodinės ramunėlės nereiklios, todėl jas galite sodinti ir persodinti ne tik rugpjūtį, bet ir bet kuriuo metu, kai augalas nežydi. Tačiau rugpjūtis - sėkmingiausias sodinimo metas, todėl tuo metu nėra per didelės šilumos ir augalai geriau įsišaknija.
Delfinijos
Delfinijos jūsų gėlynui suteiks mėlynos spalvos. Nors, be mėlynų veislių, yra rūšių su rožiniais ir baltais žiedais. Tai aukšti augalai, gerai auga gerai apšviestose vietose, šiek tiek pavėsyje. Augalas nemėgsta drėgmės ir stovinčio vandens, reikalauja maitinimo mineralinėmis ir organinėmis trąšomis.
Rudbekijos
Tai vienas ryškiausių daugiamečių augalų, žydinčių antroje vasaros pusėje ir rudenį. Dideli, geltoni, kūgio formos žiedynai su juoda arba ruda šerdimi džiugins gana ilgai. Rudbekijas sodinkite gerai drenuotoje dirvoje, saulėtoje vietoje arba šviesiame pavėsyje.
Margaretės
Daugiamečiai augalai, auginami kaip dvimečiai. Margaretės žydi gegužės-liepos mėnesiais, galbūt vėl pražysta rudenį. Margaretes galima sėti tiesiai į žemę arba į dėžutes su daigeliais ir rudenį sodinti į gėlynus. Sėklų nereikėtų gilinti, tik lengvai pabarstyti žemėmis ir prispausti, kad jos geriau priliptų prie dirvos. Krūmus dalyti ir persodinti augalus galima bet kada, net ir žydinčius.
Kokius daugiamečius augalus galima sodinti, persodinti rugpjūčio mėn.
Rugpjūtį dalykite ir persodinkite daugiamečius augalus, pavyzdžiui, irisus, bijūnus, lelijas, raganes (clematis) ir raktažoles (Primula). Šie augalai jau nežydi ir rugsėjo mėnesį būna santykinės ramybės stadijoje. Todėl rugpjūtis yra tinkamiausias metas juos dauginti dalijant į krūmus.
Atsargiai iškaskite augalą, išvalykite šaknis nuo dirvos ir nupjaukite lapus. Rankomis arba peiliu padalykite krūmą į dvi dalis. Ant žaizdų užbarstykite medžio anglies. Į sodinimo duobutes įberkite trąšų, kad augalai gražiai žydėtų kelerius metus. Nepersodinkite augalų per karščius, didelė tikimybė, kad jie neįsišaknys.
Rugpjūčio pabaigoje galite sodinti svogūninius augalus - tulpes, narcizus, hiacintus ir kitus smulkius svogūninius augalus.