Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po atkurtą Amalvos pelkę – pažintiniu taku

Jau šią žiemą lankytojai gali pasižvalgyti po didžiausią Suvalkijos pelkę – Amalvos palias. Praėjusių metų pabaigoje čia buvo atidarytas pėsčiųjų gamtinis pažintinis takas.

Vilioja natūralia gamta

Daugiau kaip 120 metrų ilgio takas veda lankytojus pasidairyti po Marijampolės savivaldybės teritorijoje esančią Amalvos pelkę. Prie tako įrengti informaciniai stendai supažindina su šios Žuvinto biosferos rezervatui priklausančios pelkės istorija, gausia gyvūnija bei turtinga atsigaunančia augalija. Įlipus į pažintinio tako pradžioje įrengtą apžvalgos bokštelį, prieš akis atsiveria didinga Amalvos pelkės panorama, Žuvinto biosferos rezervato kraštovaizdis. Čia yra ir daugiau įvairių lankytinų objektų.

Po Amalvos pelkę galima pasivaikščioti 120 metrų ilgio gamtos pažinimo taku. Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Gamtinio pažintinio tako informacinius stendus parengė Žuvinto biosferos rezervato direkcija. Amalvos pelkėse gyvena arti šimto rūšių paukščių, čia galima sutikti pelkinių satyrų, paprastųjų angių, briedžių, vilkų bei kitų gyvūnų.

Viliamasi, kad naujasis gamtinis pažintinis takas Amalvos paliose taps dar vienu turistų traukos objektu, padėsiančiu geriau pažinti Lietuvos gamtą.

Naujas pažintinis takas įrengtas iš Marijampolės savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų. Tai jau antras toks objektas Marijampolės savivaldybės teritorijoje. Kiek anksčiau įrengtą Buktos gamtinį pažintinį taką jau spėjo pamėgti gamtos mylėtojai, jis visais metų laikais sulaukia daug lankytojų.

Iš apžvalgos bokštelio atsiveria Amalvos pelkės panorama. Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Pelkę atkūrė

Žuvinto biosferos rezervato direktoriaus Arūno Pranaičio teigimu, Amalvos pažintinis takas pasitarnaus ne tik kaip priemonė, padedanti susipažinti su pelkės augmenijos ir gyvūnijos įvairove, bet ir bus įrodymas, kad pelkė yra būtina mūsų gyvenimo gamtoje dalis. Nedaug kas žino, kad pelkės padeda mažinti anglies dioksido kiekį ore – jos siurbia iš aplinkos anglies dioksidą ir jį kaupia savyje.

Prieš beveik keturis dešimtmečius ši Amalvos palių funkcija buvo sutrikdyta – pelkė buvo nusausinta. Kadangi džiūdama ji anglies dioksidą išskiria į atmosferą, beveik prieš dešimtmetį buvo nuspręsta pelkę atkurti. Pažintinio tako lankytojai galės įsitikinti, kaip pavyko tai padaryti.

Tako atidaryme simbolinę juostą vyrai kirpo ne žirklėmis, bet kapojo kirviais. Marijampolės savivaldybės administracijos nuotr.

Atidarant Amalvos palių gamtinį pažintinį taką, simbolinę juostelę perkirto Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis, VĮ Valstybinių miškų urėdijos Marijampolės regioninio padalinio miško želdinimo ir apsaugos inžinierius Ramūnas Mažėtis, Žuvinto biosferos rezervato direktorius A. Pranaitis bei darbus atlikusios įmonės „Alytaus melioracija“ direktoriaus pavaduotojas Jaunius Stankevičius. Jie kartu su kitais dalyvavusiais renginyje pirmieji pražingsniavo šiuo gamtiniu pažintiniu maršrutu.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus K.Podolskio teigimu, naujai įrengtas gamtinis pažintinis takas – puiki galimybė norintiesiems natūralioje gamtoje praleisti laiką ir susipažinti su pelkių biologine įvairove, lavinti vaikus mokant juos gamtos pažinimo.

 

 

 

 

Rekomenduojami video