Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neįprastas žvejo „laimikis“ – susitikimas su meiliu stirniuku

Užkietėjusiam žvejui kėdainiečiui Audriui Navikui viena žvejyba įsimins dar labai ilgai. Ir ne todėl, kad vyras sugavo įspūdingą laimikį, o dėl žvejybos metu sutikto laukinio žvėries meilumo.

Labai meilus

Vyriškis žvejojo ant Dotnuvos seniūnijos Pilionių kaime esančio tvenkinio, kai pamatė link jo artėjantį stirnos jauniklį. Jauniklis buvo drąsus ir žvejo nebijojo. Aplink nebuvo matyti nei kitų stirnų, nei stirniuko mamos. Audriui jauniklis taip pat nepasirodė nei sužeistas, nei negaluojantis. Tai buvo sveikas, guvus stirniukas. Jis priėjo prie žvejo ir žiūrėjo į jį. Atrodė, kad stirniukas buvo labai susidomėjęs žveju.

„Aš ištiesiau ranką, jį paglosčiau, o jis meiliai kišo savo snukutį. Kaip koks naminis gyvūnėlis. O čia juk laukinis stirniukas. Buvo išties keista, bet labai įdomu, kad laukinis žvėris manęs nebijo. Iškart paėmiau telefoną ir pasidariau mūsų bendrą nuotrauką, nes galvojau, kad niekas nepatikės“, – įspūdžiais dalijosi žvejys.

Nušokavo miškan

Dar kiek pasisukinėjęs aplink Audrių, stirniukas nušokavo į šalia esantį miškelį ir pradingo tarp medžių. Apie žvejo ir stirniuko susitikimą sužinoję draugai klausė, kodėl šis stirniuko nepasiėmęs su savimi, juk būtų puikus laimikis ar net augintinis. Tačiau Audrius atkirto: „Aš esu žvejys, o ne medžiotojas. Tegul gyvena mažylis. Man liks neišdildomi prisiminimai.“

Visi stebėjosi

Netrukus apie žvejo ir stirniuko susitikimą sužinojo dar daugiau žmonių. Visiems tai buvo labai maloni staigmena.

„Neįtikėtinas žvėrelio meilumas. Tai tarsi stebuklas. Nesu girdėjusi apie panašius nutikimus, vis pažiūriu į tą judviejų nuotrauką. Išties labai jautru ir gražu“, – sako prisiekusio žvejo žmona Justina.

Negalima imti

Gamtos žinovai sako, kad žvejys gerai pasielgė jį palikdamas ten, kur rado. Mat stirniukas buvo guvus ir sveikas. Jokiu būdu negalima sveiko laukinio žvėries jauniklio imti su savimi. Greičiausiai jauniklio motina buvo visai netoliese ir stirniukas nušokavo pas ją.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video