Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Meteorologė: vasarį žiema dar nesitrauks

„Paskutinio ir trumpiausio žiemos mėnesio pradžioje iškritęs sniegas pranašauja ne paskutines žiemiškas dienas, o tik prasidedančią žiemą“, – sako Dotnuvos meteorologijos stoties viršininkė Natalija Gaurilčkienė ir priduria, jog remiantis klimatologų prognozėmis, vasaris bus vienu laipsniu šaltesnis už standartinę klimato normą. 

Bus šalčiau nei pernai

„Sausį iškrito pusantro karto daugiau kritulių už standartinę klimato normą. Per pirmąsias vasario dienas jų taip pat pasirodė nemažai.

Praėjusių metų vasario mėnesio vidutinė oro temperatūra už standartinę klimato normą buvo dviem laipsniais šiltesnė ir siekė –1,6 °C.

Remiantis daugiamečiais vasario mėnesio vidurkiais, pirmoji dekada siekia –3,5 °C, o trečioji – 2,8 °C. Taigi pirmoji praėjusių metų vasario mėnesio dekada buvo šalta, o jau trečioji – labai šilta ir siekė 1,8 °C. Tuo tarpu šiemet vasaris prognozuojamas šaltesnis“, – teigia N. Gaurilčikienė.

Vėjas nerims

N. Gaurilčikienės teigimu, šiuo metu labai šalta ne tik Rusijoje, ypatingai Sibire, bet šąla ir Europos šalys: sniegas iškrito Ispanijoje bei Maroke.

„Taigi nenuostabu, jog visa tai turi įtakos ir Šiaurės Europai, taip pat ir mums“, – sako N. Gaurilčikienė.

Dotnuvos meteorologijos stoties vadovės teigimu, praėjusieji metai buvo ypatingai vėjuoti, tad nereiktų tikėtis, jog šiemet bus kitaip.

„Praėjusieji metai, sakyčiau, netgi buvo rekordiniai. Ramių dienų praktiškai nebuvo, gal tik savaitė per visus metus. Vėjuotas buvo ir praėjęs ruduo, ir vasara. Situacija nesikeis ir artimiausiais mėnesiais – vėjo gūsiai sieks iki 10, 13 ir net 16 m/s“, – pasakojo N. Gaurilčikienė.

Kovas bus šaltas

„Sunku pasakyti, ar žiema sugrįžo, ar dar tik prasideda, nes gruodžio ir sausio mėnesiais buvo tik keletas dienų, kai iškrito daugiau kritulių ir laikėsi šaltukas. Visgi panašu, jog vasaris išliks labai žiemiškas. Kėdainiuose kol kas žemiausia oro temperatūra buvo fiksuojama vasario 5-osios naktį, ji siekė –8,2 °C.

Tiesa, klimatologai prognozuoja, jog kovas taip pat bus gana šaltas, jo vidutinė oro temperatūra bus apie pora laipsnių šaltesnė už standartinę klimato normą. Taigi panašu, jog pavasario dar teks palaukti“, – teigia N. Gaurilčikienė.

 

Judita GAIŽIUVIENĖ

Rekomenduojami video