Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kuo maitinti rožes pavasarį

Pavasaris – geriausias metas rožes maitinti prieš žydėjimą arba žydėjimo metu. Tada jos žydės visą vasarą. Kuo maitinti rožes, kad jos ilgai žydėtų.

Sveikas ir vešlus rožių sodas – kiekvieno sodininko svajonė. Kad rožės žydėtų ilgai, joms reikia trąšų. Kad susiformuotų daugiau pumpurų, pridėkite fosforo, o kad susiformuotų sveika ir vešli žalia masė – azoto. Ypač svarbu pamaitinti jaunas gėles. Tačiau nereikėtų persistengti su trąšomis, nes tada ūgliai nudegs.

Kuo maitinti vijoklines rožes

Turguje arba specialioje agroserviso parduotuvėje galite įsigyti mineralinių trąšų, reikalingų vešliai žydinčioms rožėms. Jomis tręškite tik sausais vakarais, kai pumpurai brinksta. 

Pateikiame trumpą mineralinių trąšų, kurias mėgsta rožės, sąr

ašą: fosforo ir kalio – jos reikalingos, kad rožės greičiau žydėtų ir išaugintų daugiau pumpurų, taip pat padeda stiprinti augalo imunit

etą; azotas – mitybai naudingomis medžiagomis, kurios būtinos ryškiam ir vešliam žydėjimui, stiprina šaknų sistemą; kalcio nitratas – naudojamas pumpurų vystymosi metu (prieš tai nepamirškite gausiai palaistyti dirvos); 

kalio sulfatas – geriausia naudoti gegužės pabaigoje, kad būtų išvengta rožių ligų; 

amonio salietra – rekomenduojama naudoti prieš apkasant krūmų šaknis; 

natrio humatas – tai augimo stimuliatorius, kuriuo reikėtų purkšti rožių stiebus ir lapus prieš žydėjimą. 

Atkreipkite dėmesį, kad prieš tręšdami bet kokiomis trąšomis, turite atidžiai perskaityti instrukcijas. Negalima viršyti siūlomos dozės, kitaip galite nudeginti augalą.

Rožių tręšimas liaudiškais metodais 

Mėšlas rožėms Rožių tręšimas perpuvusiu mėšlu arba kompostu labai malonus rožėms, tačiau šviežio mėšlo nereikėtų naudoti, nes ant šaknų gali atsirasti nudegimų. Rožes tręškite kompostu iš karto po genėjimo, kai pumpurai jau būna pradėję brinkti. Trąšų galite įterpti tiesiai į dirvą – vienam krūmui reikia 300 g. Auginant naujus ūglius taip pat rekomenduojama naudoti mėšlo tirpalą. Jis sumaišomas su vandeniu santykiu 1:10, tada 10 dienų paliekamas saulėtoje vietoje. Tuomet būtina vėl praskiesti tokiu pat kiekiu vandens. Šiomis trąšomis rožes reikia laistyti sausą dieną.

Virtuvės atliekos

 Rožėms tręšti tinka ir įvairios virtuvės atliekos. Tręšti galima naudoti: kiaušinių lukštus – jie pamaitina krūmus kalciu ir magniu, kurie reikalingi žydėjimui; arbatos maišelius – dirvožemyje jie gana greitai suyra ir pamaitina rožes azotu, taip pat padeda atbaidyti kenkėjus; bananų odelės – dirva bus praturtinta kaliu, kuris sustiprins rožių šaknis ir atbaidys vabzdžius.

Visas šias atliekas į dirvą reikėtų įterpti prie augalo stiebo, kai kasamas sklypas.

 Pelenai rožėms tręšti

 Medžio pelenuose gausu kalio ir fosforo, kurie labai reikalingi visų veislių rožėms. Toks tręšimas papildomai atbaido grybelį. Rožes tręšti pelenais labai paprasta. Tereikia sausą dieną pabarstyti jais žemę aplink augalų stiebus. 1 krūmui reikia 200-300 g pelenų – priklausomai nuo krūmo dydžio. Kai pumpurai jau išbrinkę, rožes galite maitinti pelenų užpilu. Medžiaga sumaišoma su vandeniu (santykiu 1:2), dvi dienas palaikoma, o tada krūmai purškiami.


Rekomenduojami video