Afrikinės žibutės (sanpaulijos) yra ištvermingi, gražūs augalai, kurie pagyvins jūsų kambarinių augalų kolekciją. Nors jiems labiau patinka šiltas klimatas, jie gali puikiai žydėti ir namuose, rašo „Martha stewart".
„Jie puikiai tinka dovanoms, kurios palieka malonius prisiminimus, gali keliauti iš vienų namų į kitus ir puikiai tinka perduoti draugams ir šeimos nariams“, - sakė sodininkas Ryanas McIneaney.
Be to, jei jos gerai prižiūrimos, gali gyventi daugiau nei 50 metų. Todėl R. McIneini ir kiti sodininkystės ekspertai papasakojo, kaip tinkamai prižiūrėti afrikines žibutes.
Konkrečiai ekspertas rekomenduoja rasti nedidelį vazonėlį, kurio skersmuo būtų maždaug toks pat kaip esamo augalo, kad jis turėtų vietos augti.
„Jie neprieštarauja, kad jų šaknys vazone šiek tiek persipintų, todėl kol kas nesijaudinkite dėl perpildymo“, - aiškino jis.
McIneaney taip pat paragino namų sodininkus pasirūpinti, kad vazono dugne būtų drenažo skylė, kad žemė neišdžiūtų:
„Gėlės nemėgsta šlapių „kojų", t. y. šaknys sėdi drėgnoje dirvoje, todėl drenažo skylutė leis dirvai išlikti tolygiai drėgnai ir gerai nusausintai.“
Tuo tarpu Mother's Finest Urban Farm bitininkė Samantha Fox sakė, kad mėgsta savo žibutes sodinti į gerai drenuotą dirvožemį ir akytą vazoną.
Pasak eksperto Briano Parkerio, šiems augalams reikia dirvožemio su daug vermikulito ir perlito, kad būtų kontroliuojama drėgmė, kad vijokliai gerai augtų ir būtų spalvingi.
Tačiau dėl ilgų afrikinių žibučių gyvavimo laiko juos reikia persodinti.
„Kai augalai paauga, juos galima persodinti į didesnius vazonus, kad jie nebūtų apkrauti šaknimis“, - pabrėžė McIneini.
Kai žibutės pradeda augti ir lapai pradeda vysti, vadinasi, laikas persodinti.
Ekspertai taip pat pataria augalą auginti tokioje namo dalyje, kuri gauna ryškią netiesioginę šviesą.
„Žiemos mėnesiais geriausiai tinka į vakarus arba pietus orientuoti langai, o vasarą ieškokite į šiaurę arba rytus orientuotų langų, kad afrikinės vijoklės gautų reikiamą šviesą“, - pasakojo McIneini.
Pasak jo, vazonus reikėtų šiek tiek pastumti atgal, nes tiesioginiai saulės spinduliai gali nudeginti lapus.
Be to, auginant šiuos augalus svarbus vaidmuo tenka oro temperatūrai. Ekspertas pažymėjo, kad jie gerai auga esant 18-23 °C kambario temperatūrai.
Savo ruožtu Brajanas Parkeris pažymėjo, kad nėra aiškaus laistymo grafiko.
„Geriausias būdas nustatyti, ar reikia laistyti afrikinę žibutę, yra paliesti viršutinį dirvos sluoksnį. Jei palietus dirva sausa, vadinasi, ją reikia laistyti“, - aiškino ekspertas.