Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip nuo vyšnių ir trešnių atbaidyti paukščius?

Vyšnia yra seniausias mano tėvų sodo medis. Pasak mano tėvo, jam tiek pat metų, kaip ir man. Turėčiau pabrėžti, kad medis niekada nėra sirgęs jokiomis ligomis. Skruzdės ir amarai jai nekenkia, o vaisių derėjimo sezono metu metai iš metų vyšnioms kenkia tik varnėnai ir žvirbliai. Yra tik vienas būdas atbaidyti paukščius nuo vyšnių.

Mano tėvas darydavo viską, kad atbaidytų įkyrius paukščius. Jis kabindavo iš blizgančių diskelių padarytas baidykles ir ant medžio užmesdavo tinklą… Atrodo, kad tai mažai erzindavo paukščius. Tačiau praėjusiais metais tėtis rado būdą, kaip atsikratyti varnėnų.

Patyrusio sodininko patarimai, kaip atbaidyti paukščius nuo vyšnių ir trešnių

Mano tėtis iš patirties žinojo, kad reikia akcentuoti ne garsų triukšmą, judesius ir ryškias šviesas, bet paukščiams nemalonų kvapą. Tuomet jų atsikratyti daug lengviau. Taigi, šį sezoną pabandykite pakabinti ant medžio svogūnus.

Paukščiai negali pakęsti svogūnų. Kad šis metodas būtų dar veiksmingesnis, svogūnus reikėtų perpjauti per pusę. Tuomet svogūnai išskirs daugiau sulčių ir skleis ryškesnį kvapą.

Pritvirtinkite svogūnus prie šakų virvelėmis. Taip pat svogūnų puseles galite suverti ant šakų. Akivaizdu, kad kuo daugiau svogūnų ant medžio bus, tuo geriau. Be to, šį repelentą reikia reguliariai atnaujinti.

Jei nežinote, kaip atbaidyti paukščius nuo vyšnių, būtinai išbandykite šį ekonomišką būdą! Taip išsaugosite vyšnias ir kai kurias kitas uogas. Kaip jūs kovojate su įkyriais paukščiais savo sode? Pasidalinkite savo patirtimi!

Rekomenduojami video