Rudenį pelių daržuose ir butuose tampa labai daug, nes jos ieško maisto ir šiltų vietų žiemos miegui. Kartais graužikų atsikratyti gali būti gana sunku, ypač kai jų yra daug. Patyrę šeimininkai dalijasi paslaptimis, kaip greitai atsikratyti kenkėjų darže ir namuose. Papasakosime, kokie paprasti, bet labai veiksmingi kovos su graužikais metodai.
Kaip visam laikui atsikratyti pelių namuose
Pelės gaudyklės. Tai populiariausias kovos su graužikais metodas. Į tokias gaudykles dažniausiai dedami masalai - sūrio, rūkytos mėsos ar dešros gabaliukai. Pelių gaudyklės turėtų stovėti prie grindjuosčių arba šiukšlių dėžės, tačiau būtina užtikrinti, kad į jas nepatektų naminiai gyvūnai.
Alkoholis. Ant medvilninių diskų užlašinkite amoniakinio spirito ir ištepkite juo spinteles, stalčius ir kampus. Graužikai negali pakęsti aštrių kvapų, todėl jie laikysis atokiau nuo jūsų namų. Medvilninius diskus reikėtų periodiškai keisti.
Nuodai. Gana veiksmingi prieš peles yra specialiai graužikams naikinti skirti nuodai. Jį reikėtų paskleisti po visą namą ar butą, tačiau ten, kur jo nepatektų vaikams ar naminiams gyvūnams.
Chloras. Namus galite valyti priemonėmis, kurių sudėtyje yra chloro, tai labai veiksmingas kovos su pelėmis būdas. Panaudojus chlorą, būtina gerai išvėdinti butą.
Kaip pašalinti peles darže: graužikų nebeliks visiems laikams
Peles atbaido stiprūs kvapai, aštraus aromato augalas bus labai veiksminga priemonė kovojant su jomis darželyje.
Joms atbaidyti galima pasodinti šeivamedžio uogų. Jame yra ciano vandenilio rūgšties ir jis pasižymi aštriu kvapu, todėl graužikai neprieis prie jūsų daržo.
Pasodinkite šeivamedžio uogų aplink daržo perimetrą ir šios problemos atsikratysite visiems laikams.
Jei pelių atsirado neseniai, galite greitai jų atsikratyti į žemę įkišę ką tik nupjautas šeivamedžio šakas.
Šeivamedžių krūmus taip pat galite pakeisti stipraus kvapo augalais: ramunėlėmis, mėtomis, rozmarinais, pelynais.