Atėjo pavasaris, o tai reiškia, kad visi augalai pradėjo aktyviai augti, įskaitant piktžoles. O kiaulpienės būtent joms ir priklauso. Šio augalo labai sunku atsikratyti, nes kiaulpienės labai greitai plinta.
Ko kiaulpienės bijo – patikrintas kovos būdas
Visi augalai bijo agresyvių priemonių, dėl kurių jų augimas ir apskritai gyvenimas tampa neįmanomas.
Nesvarbu, ar priemonė yra natūrali, ar šimtaprocentinė „chemija“. Yra senovinis būdas atsikratyti piktžolių – dirvos sūdymas. Viskas, ko jums reikia, yra paprasta valgomoji druska. Reikia pabarstyti ja piktžoles ir po poros dienų jos žus. Kiekvienam augalui reikės vieno valgomojo šaukšto konservantų. Svarbu būti labai atsargiems, nes taip galite nužudyti kitus augalus. Taip pat yra svarbus niuansas – ant sūdytos dirvos ilgą laiką niekas neaugs, todėl šis būdas atsikratyti kiaulpienių darže nėra pats geriausias.
Kaip atsikratyti kiaulpienių visiems laikams
Žinoma, yra ir kitų, švelnesnių, bet ne mažiau radikalių būdų atsikratyti kiaulpienių:
Augalus galima pjauti. Svarbu nepamiršti, kad šaknys liks žemėje, ir kiaulpienės po kurio laiko vėl duos apie save žinoti.
Iškasti. Šaknys siekia 30-50 cm į žemę – kasti bus sunku.
Išdeginkite jas paprastu dujiniu degikliu.
Užpilkite jas verdančiu vandeniu.
Apipurkškite actu.
Taip pat dažnai naudojamas ne toks ekologiškas būdas, kaip tikina „chemijos“ priešininkai, specialių piktžolių naikinimo priemonių naudojimas.
Kokiais herbicidais naikinti kiaulpienes? Jei vis dar neprieštaraujate cheminių medžiagų naudojimui, galite imtis herbicidų. Šiuo klausimu viskas gana paprasta – kiaulpienės yra dviskilčiai augalai, todėl priemonių reikia atitinkamai. Jei planuojate kovoti su kiaulpienėmis sode ar darže, tada, žinoma, geriau naudoti herbicidus, kurie veikia tam tikros rūšies augalus, šiuo atveju dviskilčius, kad nepakenktumėte kitiems.
Kaip iš vejos išrauti kiaulpienes
Jei būtina iš vejos išimti kiaulpienes, negalima griebtis radikalių
metodų.
Tokiu atveju jums padės vejos žolė nuo kiaulpienių.
Žinoma, ne visos žolių rūšys yra vienodai naudingos. Išstumti piktžoles
iš vejos gali pieviniai melsvadumbliai, viksvos begonos, raudonieji
eraičinai, eraičinai, mikrodobiliai ir kt.
Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/agro/sodinu-auginu/pamirskite-tai-karta-ir-visiems-laikams-kaip-atsikratyti-kiaulpieniu-zemes-sklype-120004302