Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kai reikia gero sodininko

Kurdamas savo namų aplinką žmogus visais laikais siekė atkartoti tobulą gamtos grožį. Pasaulinio garso kraštovaizdžio architektė Martha Schwartz įsitikinusi, kad žmogaus kuriamas bendras vietovės vaizdas yra meno objektas. Jis yra tam tikra architektūros meno rūšis, kaip ir literatūra, muzika, dailė.

„Sodžiaus miestrai“, profesinė mokykla Rūdiškėse, nuo šių mokslo metų pradeda ruošti aplinkotvarkos darbuotojus. „Architektai, dizaineriai sukuria projektą, jo idėją, tačiau tiems, kurie jų mintis ir žodžius paverčia kūnu, taip pat lieka labai daug erdvės saviraiškai ir kūrybai. Visų pirma, tam reikia žinių ir įgūdžių“, – sakė aplinkotvarkos specialybės kuratorė, botanikė, kraštotvarkos specialistė Dalia Bastienė.

Naujoji mokymo programa skirta būtent tiems, kurių rankos kuria grožį. Programa sudaryta pagal užsienio šalių, turinčių senas sodų ir parkų priežiūros tradicijas, profesinių mokyklų patirtį.

Pradės nuo savo kiemo

Pasak D.Bastienės, mokyklos vieta idealiai tinka studentų praktikai. Didžiulėje teritorijoje kaime vietos mokinių fantazijai ir grožio jausmo išraiškai bus į valias. „Šioje mokykloje mokymas organizuojamas pameistrystės principu. Teorinius užsiėmimus kas dvi savaites keičia praktiniai, mokiniai mokosi tiesiogiai iš meistro. Neišeidami iš kiemo galėsime kurti ir įtvirtinti žinias“, – džiaugėsi mokytoja. Būsimų praktikantų jau laukia Trakų nacionalinis parkas, privačios apželdinimo, aplinkotvarkos įmonės.

Mato profesijos poreikį

Mokyklos direktorė Dalia Beigienė pasakojo, jog ši specialybė mokyklos programoje atsirado dėl to, kad matyti didžiulis specialistų poreikis: „Nė vienas parkas, nė viena sodyba ir nė vienas sodas neklesti neprižiūrimas. Kažkas turi įrengti, o vėliau prižiūrėti, kirpti, genėti, sodinti, jei reikia – atsodinti, laistyti, puoselėti. Net jei atrodo, kad viskas gražiai auga savaime, puikiai žinome, kad už to savaime slypi mylinčių ir rūpestingų rankų prisilietimas“.

„Šią specialybę pavadinčiau kvalifikuoto sodininko, išmanančio ir suprantančio, ką daro, amatu. Europoje, ypač Anglijoje, ji turi senas tradicijas, o geras sodininkas – gerbiamas žmogus. Tikiu, kad tokia profesija bus pripažinta ir Lietuvoje. Po dvejų studijų metų mūsų absolventai turės darbą, pajamas, o kas norės – ir savo verslą. Nes žmonės, kad ir kur jie gyventų, visada norės jaukios aplinkos, kur galėtų jausti harmoniją, ilsėtis su šeima ir draugais“, – tęsė D.Beigienė. Kai kurie specialybės darbai labiau tinka vyrams, nes reikia fizinės jėgos, kai kurie – moterims.

Studentai išmoks:

 • įgyvendinti kraštovaizdžio architekto ar dizainerio sumanytą objekto apželdinimo, sutvarkymo ar rekonstrukcijos projektą;
 • formuoti reljefą;
 • įrengti veją, gėlyną, takus ir kitus mažosios architektūros objektus;
 • tvarkyti ir prižiūrėti parkų, sodybų, privačių valdų, viešųjų erdvių teritorijas, dirbti specialios paskirties želdynų priežiūros įrankiais ir mašinomis bei apskaičiuoti atliktų darbų išlaidas;
 • sudaryti planuojamų darbų ir medžiagų sąmatas.

Aplinkotvarkos darbuotojo mokymo programoje:

 • agronomija ir augalų apsauga, sodo priežiūra, augalų pažinimas;
 • augalų komponavimo principai pagal spalvas, faktūras, formas;
 • arboristika – sumedėjusių augalų priežiūra, medžių ir krūmų formavimas;
 • augalų dauginimas;
 • natūralių baseinų įrengimas;
 • dekoratyvinių sienelių mūrijimas.

 

VšĮ Amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“

www.sodziausmeistrai.lt

Rūdiškės, Trakų raj. 21177

Tel. / faks.: 8 528 57010

Mob. tel. 8 615 18620

El. paštas: rastine@sodziausmeistrai.lt

 

 

Rekomenduojami video