Dažnas daržininkas pomidorų pasisėja pats. Šiuo metu daigai jau išpikiuoti, laukia dar šiltesnių, pastovesnių orų ir keliaus į šiltnamius ar lauko daržą. Kaip juos pasodinti, kad derlius būtų kuo gausesnis?
Žinome, kad net ir sodinant šiltnamyje geriausia būtų sėjomaina, tačiau dažniausiai dėl mažo ploto to negalime daryti. Tad išeitis – gerinti dirvą. Ją reikėtų lengvai perkasti ir papildyti kompostu. Jis praaeruos žemę šaknų zonoje, pridės naudingų mikroorganizmų ir pagerins dirvožemio vandens sulaikymą, kad jis per greitai neišdžiūtų.
Pomidorų daigus, jeigu juos auginote kambaryje, reikėtų bent kelias dienas palaikyti lauke iki vėlyvo vakaro ar net per naktį, jei neprognozuojamos šalnos. Tokiu būdu jie geriau užsigrūdins.
Duobės dydis sodinant gali būti įvairus, tačiau geriausia, jeigu į ją telpa kone trečdalis pomidoro stiebo. Tada jis ir nuo stiebo išleis šaknų ir taip geriau įsitvirtins. Kai kurie daržininkai daigus sodina gulsčius, maždaug 30 laipsnių kampu. Taip jie išleidžia dar daugiau šaknų ir įsitvirtina.
Daigus reikėtų sodinti per 1,5–2 pėdas vienas nuo kito, kad turėtų kur plėstis, neužgožtų vieni kitų. Kai kas į duobes įdeda po žuvį ar žuvies galvą – taip daigai gauna papildomų mineralinių medžiagų. Gausiai palaistykite – pomidorai mėgsta drėgmę.
Nepamirškite, kad pomidorus reikia pririšti. Anksčiau buvo naudojami mediniai kuoliukai, prie kurių lengva pririšti stiebą, tačiau šis būdas turi trūkumą – aukštam pomidorui kuoliuko neužteks. Tad geriausia šiltnamio viršuje įtaisyti skersinukus, prie kurių galima būtų pritvirtinti specialią ar tiesiog kitokią minkštą, nepjaunančią virvutę, medžiaga apvilktą minkštą vielą, kuri pririšama iš daigo apačios. Taip aplink augantį pomidorą galima vis naujai apsukti virvutę, kad augalas iki viršaus būtų prilaikomas.
Augant pomidorui, būtina skabyti „pažastėles“, kad augalas per daug neišsišakotų. Tuomet vaisių bus daug, bet labai mažų.