Rugsėjį sodininkai daugiausia dėmesio skiria derliaus nuėmimui ir
konservavimui, tačiau tai nereiškia, kad nauji sodinukai nėra aktualūs.
Žieminės daržovės
Svogūnus ir česnakus sodinkite rugsėjo pabaigoje, kad jie anksti neišdygtų. Rinkitės žiemines veisles, kurias pietiniuose Ukrainos regionuose galima sodinti iki lapkričio mėnesio.
Žiemines petražoles sėkite nuo rugsėjo pabaigos iki spalio pradžios. Nors jos dygsta prasčiau nei pavasarinės petražolės, jos gerai peržiemoja. Pasėkite daugiau sėklų ir sklypą žiemai uždenkite plėvele.
Ridikėliai yra nereiklūs, greitai bręstantys augalai. Ankstyvųjų veislių ridikėlius sėkite rugsėjį - ir po trijų savaičių nuimsite derlių. Ridikėliai nebijo šalnų ir nereikalauja daug šviesos.
Žieminės braškės įsišaknija geriau nei pavasarinės ir kitais metais subrandina uogas. Jas galima sodinti nuo rugsėjo pradžios iki spalio vidurio, svarbu suspėti iki pirmųjų didesnių šalnų.
Salotos ir prieskoniai
Šie augalai greitai auga ir duoda derlių per trumpiausią įmanomą laiką.
Pvz: žirneliai (mikrožalumynai) subręsta per 20 dienų;
lapinės garstyčios gali atlaikyti minusinę temperatūrą ir subręsti per 2-3 savaites. Krienų salotos paruošiamos pjaustymui per 12-15 dienų;
salotos atlaiko visus šalčius ir jas galima pjauti po mėnesio;
rukolos subręsta per dvi-tris savaites;
špinatus galima sėti rugsėjo pradžioje ir iki mėnesio pabaigos uždengti plėvele.
Gėlės
Rugsėjis - puikus mėnuo daugiametėms gėlėms sodinti, kad jos geriau įsišaknytų ir kitais metais greičiau pražystų.
Mėnesio pradžioje sėkite primusus su smulkiais svogūnėliais, pavyzdžiui, snieguolėmis, muskarijomis ir krokusais.
Visą rugsėjį galite sodinti narcizus, hiacintus, tulpes, astrus ir aksombarzdžius (mėnesio pabaigoje).
Daugiametėms gėlėms, pavyzdžiui, bijūnams, hortenzijoms, delfinijoms, margučiams, klumpaitėms, flioksams ir neužmirštuolėms, taip pat tinka rugsėjo mėnuo.
Prieš sodindami išpurenkite dirvą ir patręškite trąšomis pagal pasirinktų gėlių pomėgius.
Rožes reikėtų sodinti nuo rugsėjo 20 d. iki spalio vidurio. Taip jos spės įsitvirtinti iki šaltų orų. Lapkritį jas pamaitinkite ir mulčiuokite, o žiemai uždenkite plėvele arba agroplėvele.
Uogakrūmiai
Rudenį pasodintos avietės leis jums gauti derlių kitais metais. Iš suaugusio krūmo paimkite kelis šaknų auginius, vietą patręškite mėšlu arba humusu ir pasodinkite saulėtoje vietoje. Nepamirškite apie žiemos pastogę lapkričio mėnesį.