Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gražūs ir skanūs ilgaausiai

„Neseniai įsigijome sodybą. Joje gyvename šiltuoju metų laiku. Norėtume laikyti triušių. Gal galėtumėte patarti, kokių veislių gyvūnėlius rinktis, kaip juos prižiūrėti“, – patarimo prašo Sigitas.

Atsako Edmundas Reimerys, triušių veislininkystės ūkio šeimininkas.

Pradedantiesiems triušių augintojams verta pradėti nuo vidutinių mėsinių triušių veislių (suaugusių triušių svoris – 5 kg). Jie nelepūs, gerai veda. Jau po keturių mėnesių triušius galima skersti, skerdienos būna nemažai (2–3 kg). Tiems, kurie gyvena kaime ar gyvenvietėse ir nori bei gali auginti triušius, siūlyčiau įsigyti tris Burgundijos arba Kalifornijos veislės mėsinių triušių pateles. Sulaukus 3–4 vadų tikrai užteks šviežios dietinės mėsos ir savo šeimai, ir visai giminei bei kaimynams. Geriau auginti mažiau, bet tikrai geros veislės triušius. Rekomenduočiau pirkti bent trijų mėnesių sulaukusius triušiukus.

Triušių augimas, sveikata, produktyvumas ir kailių kokybė labai priklauso nuo jų laikymo sąlygų. Norint sėkmingai verstis triušininkyste, reikia tinkamai rūpintis augintinių sveikata ir nepamiršti laiku taikyti profilaktinių priemonių kovai su įvairiomis triušių ligomis. Tai rekomenduojama daryti gegužės ir rugsėjo mėnesiais. Nuo pagrindinių triušių ligų – maro ir maksimatozės – gyvūnai skiepijami. Kita pavojinga liga –pasteriopliozė. Triušių fermas reikia stropiai saugoti nuo vabzdžių, jie dažniausiai platina šią ligą.

Triušiams būtina duoti geros kokybės visaverčių pašarų, papildomai pridėti vitaminų ir mineralinių medžiagų, ypač žiemą. Triušidėje būtina laikytis higienos reikalavimų, gertuvėse nuolat keisti vandenį. Negalima triušiams duoti drėgnos, pakaitusios žolės. Prieš šeriant tokią žolę būtina padžiovinti. Prie kombinuoto pašaro papildomai triušiams duodu šieno, morkų, žiemą – pagraužti pušų šakelę. Su triušiais – kaip ir su žmonėmis: jei mažam vaikui paduosi lašinių, jis tikriausiai suviduriuos, ir jei mažam triušiukui duosi riebaus pašaro, bus tas pats.

Daugelis mano, kad užtenka triušiui duoti šieno, runkelių ir jis užaugs. Tikrai ne. Jaunam triušiukui, bent iki keturių mėnesių, būtina duoti kombinuotųjų pašarų. Tik vėliau suaugęs triušis jau gali būti šeriamas ir šienu, ir grūdais.

Rekomenduojami video