Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Apie dilgėlių sėklų naudą

Gamta mus apdovanoja gėrybėmis, pro kurias neretai praeiname ir nesusimąstome, kad galime jas panaudoti ir patiems netikėčiausiems dalykams. Tinklaraščio „Mano žolelės“ autorė Jolanta dalijasi keliais patarimais, kur būtų galima panaudoti dilgėlių sėklas.

Jolanta sako, kad dilgėlių sėklos yra išskirtinė gamtos teikiama gėrybė, kuri gali itin pasitarnauti stiprinant organizmą: „Dilgėlių sėklos, neperdedu, tai super maistas. Sveikatos, geros nuotaikos ir energijos, kūno stiprinimo šaltinis, atgaivinantis po sunkių ligų, po chemoterapijų, išsekimo. Arba, kitaip žiūrint, neleidžiantis susirgti, išsekti, išsibalansuoti, vaikščioti surūgus...

Aš jas, kaip ir visas kitas žoleles vartoju profilaktiškai. Tai vieną, tai kitą. O žiemą dilgėlių sėklos jau visada ant valgomojo stalo.“ Moteris dalijasi patarimais, kaip reikia rinkti dilgėlių sėklas ir į ką svarbu atkreipti dėmesį: „Renku jas rudeniop – rugpjūčio, rugsėjo mėnesiais. Tikriausiai žinote, kad yra vyriškos ir moteriškos dilgėlės. Jos auga atskirai: moteriškių grupelė, o už kelių metrų vyriškių. Atskirti ne taip jau sunku. Vyriškos sporų šakelės ištiestos į šonus horizontaliai. Moteriškos sėklyčių kasos sunkiai nusvirusios žemyn. Moteriškos dilgėlės ir tamsiau žalios. Vyriškos su sidabriniu atspalviu.

Literatūroje apie žoleles galima rasti ir tai, kad dilgėlių sėklos yra afrodiziakas. Viduramžiais jas maišydavo su kiaušinio tryniu, pipirais ir svogūnu. Taigi, renku tas nukarusias kasas. Būtinai su pirštinėmis, sodo žirklėmis. Kerpu visą dilgėlės viršutinę dalį, kur auga sėklytės, parsinešus namo, paskleidžiu ant drobės, palieku, kol sėklytės, pajudinus, pradeda kristi nuo šakelių – kokią savaitę, tada pirštinėmis nubraukiu, atskiriu grubiai nuo lapų.“ Tinklaraščio autorė nurodo, kad dilgėlių sėklas galima vartoti ne tik su kitais produktais, bet taip pat ir vienas.

„Lapai, jei dar sveiki ir žali, bus arbatėlėms, o sėklytės į salotas, sriubas, jogurtą, ant duonos su sviestu ar šiaip, pusę šaukštelio dienai tiesiai į burną. Ir taip iki pavasario. Mums tai puikus imuninės sistemos pastiprinimas, maistas kūnui ir smegenims ir geros nuotaikos šaltinis. O pavasaris jau vėl pilnas kitų super maistų. Tada dilgėlių sėklyčių sezonas pasibaigia“, – dalijasi Jolanta.

Rekomenduojami video