Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žmonės nusivylę – ilgai žadėto kelio nebus

Kėdainių rajono Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo gyventojai liko it musę kandę, mat rajono valdžios dalinti pažadai, jog netrukus kelias į šį kaimą bus asfaltuotas, taip ir liko pažadais. Vienintelis būdas ką nors pakeisti – visai bendruomenei kreiptis į atsakingas institucijas ir bandyti įrodyti, jog jiems kelias yra labai reikalingas.

Beinaičių bendruomenės centre vyko susitikimas-diskusija dėl žvyrkelio Šėta–Beinaičiai–Nociūnai asfaltavimo. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Beinaičių bendruomenės centre vyko susitikimas-diskusija dėl žvyrkelio Šėta–Beinaičiai–Nociūnai asfaltavimo. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Vyko susitikimas

Praėjusią savaitę Beinaičių bendruomenės centre vyko susitikimas-diskusija dėl žvyrkelio Šėta–Beinaičiai–Nociūnai asfaltavimo. Susirinkimą organizavo Pelėdnagių seniūnas Edvinas Pagirskas ir  Beinaičių bendruomenės centro pirmininkė Rita Lankelienė. Į susirinkimą gausiai susirinkę vietos gyventojai viltingai tikėjosi sulaukti gerų žinių, tačiau tai, ką jie išgirdo, juos pribloškė.

„Pažadus bendruomenė girdi jau ne vienerius metus. Deja, gerų žinių neturime ir šiandien. Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos patvirtino Valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga sąrašą, kurie bus pradėti asfaltuoti 2018 metais. Deja, dviejų atkarpų, vedančių iki Beinaičių kaimo, kurias jums jau seniai žada išasfaltuoti, nėra“, – bendruomenės narių pyktį ir nepasitenkinimą sukėlusią žinią pranešė Pelėdnagių seniūnas E. Pagirskas.

Sukėlė pyktį

Tokia žinia gyventojams buvo tarsi perkūnas iš giedro dangaus ir sukėlė didžiulį pyktį, mat dar pernai jiems buvo pažadėta, kad kelias tikrai bus išasfaltuotas ir kad gyventojams nebeteks laužyti automobilių, nebeteks kvėpuoti dulkėmis. Gyventojai daug metų buvo raminami, kad pažadas bus ištesėtas, mat kelias yra įtrauktas į Kėdainių rajono savivaldybės prioritetinių kelių, kuriuos reikia asfaltuoti, sąrašą. Deja, panašu, kad jų viltys dužo.

Nevykdo pažadų

„Kiek mus gali apgaudinėti? Gal jie laiko mus kvailais? Kodėl mes visada liekame pamiršti, nors valdžia prieš rinkimus žada, kad kelią sutvarkys? Šiais metais tikrai tikėjomės, kad prasidės darbai, bet va, išėjo kaip visada“, – pyktį liejo salėje susirinkę vietiniai.

Kokius kelius asfaltuoti, sprendžia Lietuvos automobilių kelių direkcija, taikydama skaičiavimo metodiką, kuri ir nulemia, kurie keliai toje savivaldybėje turi būti išasfaltuoti pirmiausiai. Tiesa, atsižvelgiama ir į tai, ar rajono savivaldybė kelio ruožui skyrė prioritetą, ar ne. Taip pat atsižvelgiama ir į kitus kriterijus (iš viso yra 9), tokius kaip automobilių srautas kelio ruože, visuomeninio transporto eismas ir t.t. Skaičiuojamas bendras balas.

Seimo nario Dariaus Kaminsko padėjėjas, judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius atsakė į gyventojams labiausiai rūpimus klausimus. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Seimo nario Dariaus Kaminsko padėjėjas, judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius atsakė į gyventojams labiausiai rūpimus klausimus. Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Jau patvirtinta

Lietuvos automobilių kelių direkcija patvirtino Valstybinės reikšmės rajoninių kelių su žvyro danga sąrašą, kurie bus pradėti asfaltuoti 2018 metais. Šiais metais darbai turėtų prasidėti valstybinės reikšmės rajoniniuose keliuose Juodkaimiai–Kunioniai–Kampai II, Lančiūnava–Rudžiai, o iki 2020 metų planuojama išasfaltuoti kelio Kėdainiai–Lipliūnai–Krakės ir Gėluva–Jankūnai–Juodkaimiai.

Kelio Šėta–Beinaičiai–Nociūnai ruožas atsidūrė dešimtoje vietoje, pagal skaičiavimo metodiką surinkęs 63 balus. Kai tuo tarpu  iki 2020 metų planuojami asfaltuoti keliai – nuo 100 iki 67 balų.

Sukėlė įtarimų

Susirinkusiesiems daugiausia įtarimų sukėlė tai, kad buvo nutarta asfaltuoti žvyrkelį Lančiūnava–Rudžiai. Šis kelias tarp savivaldybės prioritetinių asfaltuoti kelių atsirado tik šiemet ir labai netikėtai.

Pasirinkimas  nustebino visus

„Net pačiam Vilainių seniūnui Antanui Bružui buvo staigmena, kad šis kelias, esantis jo seniūnijoje, bus asfaltuojamas. Anksčiau jis nebuvo įtrauktas į prioritetus. Beinaičiuose gyvena penkis kartus daugiau žmonių nei Rudžiuose. Ten nevažinėja ir joks visuomeninis transportas, o pas mus jis važinėja. Sunku suprasti tokią skaičiavimo ir prioritetų metodiką“, – kalbėjo Beinaičių bendruomenės narys Valentinas Tamulis.

Kreipėsi pagalbos

Pelėdnagių seniūnas kreipėsi pagalbos į Kėdainiuose išrinktą Seimo narį Darių Kaminską.

„Mūsų bendruomenė kreipėsi į Darių Kaminską, kuris tikrai padėjo. Darius Kaminskas kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją ir informavo mus apie esamą situaciją. Ir dabar nežadame nuleisti rankų. Aš raginu bendruomenės narius, Beinaičių žmones, būti aktyvius. Žmonės turi susitelkti ir kovoti dėl savo gerovės“, – sakė E. Pagirskas.

Ragina nesustoti

Diskusijoje su gyventojais dėl žvyrkelio aktyviai dalyvavo ir atvykęs Seimo nario Dariaus Kaminsko padėjėjas, judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas Arūnas Kacevičius. Jam kaimo žmonės išsakė savo nuogąstavimus dėl jiems itin svarbaus, deja, mirties taške užstrigusio klausimo.

„Aš siūlau jūsų bendruomenei išsiaiškinti, kaip rajono savivaldybė suskirstė prioritetus. Tuomet sužinosite, kodėl jūsų kelias neasfaltuojamas. Jūsų kelias turėjo būti asfaltuotas, – tiesiai rėžė Arūnas Kacevičius. – Taip, buvo žadėta gyventojams, taip, buvo numatyta dar praėjusių metų liepos mėnesį. Bendruomenę raginu nesustoti, siekti savo užsibrėžtų tikslų. Prieš keletą metų savivaldybė, nustatydama kelių asfaltavimo prioritetus, visada įvertindavo ir ten gyvenančių žmonių skaičių bei jų poreikius. Šį kartą, panašu, kad nebuvo į tai atsižvelgta. Galiu patvirtinti, jog didžiausią įtaką visoms institucijoms, pradedant nuo eilinių ir baigiant Seimu, turi bendruomenės.

Seimo narys Darius Kaminskas jums tikrai padės. Jis kreipsis į bet kokią instituciją, jei į jį kreipsis bendruomenė. Būtina pradėti nuo pačių jūsų, tuomet dideliais žingsniais galime eiti į priekį.“

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video