Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vyriausybė pritarė pataisai, leidžiančiai R. Paksui dalyvauti Prezidento rinkimuose

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Konstitucijos pataisos projektui, kuriuo siūloma, kad per apkaltą pašalintas Rolandas Paksas galėtų kandidatuoti Seimo ir Prezidento rinkimuose.

Vyriausybė savo sprendimą grindžia tuo, kad turi būti atsižvelgta į Europos Žmogaus Teisių Teismo 2011 m. sausio 6 d. sprendimą sudaryti teisines sąlygas asmenims tinkamai įgyvendinti pasyviąją rinkimų teisę.

Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybės posėdyje akcentavo tiesiog nematantis kitokio pasirinkimo šioje situacijoje.

Apkaltos metu iš prezidento posto pašalintas R. Paksas negali dalyvauti Prezidento ir Seimo rinkimuose nuo 2004 metų.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimas linkęs leisti per apkaltą pašalintam buvusiam prezidentui R. Paksui siekti ne tik parlamentaro, bet ir prezidento posto. Už tokį Konstitucijos 74 straipsnio papildymo projektą kovo mėnesį po pateikimo balsavo 79 Seimo nariai, prieš buvo 23, susilaikė 19 parlamentarų.

Ši Konstitucijos pataisa į posėdžių salę turėtų sugrįžti birželio 14 d. Prieš tai ją dar svarstys pagrindiniu paskirtas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Pagal siūlomą projektą, „asmuo, kurį Seimas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą arba priesaikos sulaužymą apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino Seimo nario mandatą, gali būti renkamas Seimo nariu ar Respublikos Prezidentu ne anksčiau kaip po 10 metų. Jei toks asmuo, praėjus 10 metų terminui po pašalinimo iš pareigų apkaltos proceso tvarka, buvo išrinktas Seimo nariu ar Respublikos Prezidentu ir prisiekė, taip pat gali būti skiriamas ministru, Ministru Pirmininku bei, turėdamas reikiamą kvalifikaciją, turi teisę pretenduoti į teisėjo ar valstybės kontrolieriaus pareigas.„

Šiuo Konstitucijos 74 straipsnio pakeitimo projektu tikimasi, kad bus įgyvendinti Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas byloje „Paksas prieš Lietuvą“ ir Jungtinių Tautų Žmogaus Teisių Komiteto (JTŽTK) sprendimas.

Rekomenduojami video