Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vykdytojai – už grotų, užsakovų dar ieškoma

Prieš trejus metus Kaune, Šilainiuose, nušauto Deimanto Bugavičiaus (27 m.), sieto su Agurkinių gauja, įtariami du žudikai iš Estijos jau nuo metų pradžios kali Lukiškėse. O neseniai Airijos spaudoje pasirodė žinia, kad Lietuvoje turėtų atsidurti ir trečias šiuo nužudymu įtariamas asmuo. Be to, įtariamaisiais įvardijami dar ir du Olandijos piliečiai.

Įkalčius sudegino

Bugavičius, pravarde Deima, buvo užpultas 2015 metų lapkričio 6 dieną, prieš pat vidurnaktį, sėdintis savo automobilyje prie įvažiavimo į kotedžų kvartalą Kaune, Šilainių rajone. Kartu su juo automobilyje buvo muzikos grupės „Naujosios pupytės“ narė Vita Jakutienė, tačiau šūviai jos nekliudė. Kulkos jaunam vyrui pataikė į kaklą ir krūtinę, suvarpė automobilį. Liudininkai matė, kad šaulys buvo kaukėtas.

Žudikai, atlikę savo juodą darbą, nuvažiavę į netoliese esančią Vėtrungės gatvę, sudegino automobilį „Renault Megane“ ir, greičiausiai, persėdę į kitą mašiną, dingo iš Kauno. Sudegintas automobilis buvo su prancūziškais numeriais.

Atėmė automobilį

Manoma, kad D. Bugavičius kažkada priklausė Kukiukams. Ši nusikalstama grupuotė veikė po įtakingesnės Agurkinių gaujos sparnu. Deima kurį laiką buvo Sauliaus Velečkos-Agurko asmens sargybinis.

Policijai pirmą kartą Deima įkliuvo 2006-aisiais dėl kelių šimtų litų vertės telefono pagrobimo. Tą kartą bausmės išvengė, tačiau jau kitų metų lapkritį Kauno apygardos teismas už plėšimą ir turto prievartavimą Deimai skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę, tik bausmės vykdymą atidėjo irgi trejiems metams. Tuomet D. Bugavičius su draugu bandė „išmušti“ skolą. Skolininkas buvo sumuštas, iš jo skolų išieškotojai atėmė automobilį ir dar smulkesnių daiktų.

Pasidavė pats

2008 metais D. Bugavičius buvo nuteistas kartu su Mindaugu Žemaičiu, pravarde Kukiukas. Kauniečiai reketavo verslininką iš Kėdainių. Pastarasis pasiskundė policijai ir po valandos reketininkų BMW buvo sulaikytas Kaune, o kartu – ir visas jo ekipažas. Prie motinos vardu registruoto automobilio vairo sėdėjęs D. Bugavičius nepateikė vairuotojo pažymėjimo – jo buvo netekęs, nes buvo vairavęs neblaivus. Po galine mašinos sėdyne pareigūnai surado paslėptą pistoletą „Iž“ bei dėtuvę su 4 šoviniais. Tiek automobilio vairuotojas, tiek jo keleiviai tikino, kad ginklas su nutrintais numeriais – ne jų. Niekur nedirbantis ir nesimokantis D. Bugavičius tuomet turėjo 5000 litų, tačiau negalėjo paaiškinti, iš kur gavęs tokią sumą. Vaikinas vos prieš keletą mėnesių už vagystę buvo nuteistas lygtinai.

Už savavaldžiavimą D. Bugavičius tąkart buvo nuteistas 14 mėnesių nelaisvės bausme, o kadangi tuo metu jau buvo nuteistas ir lygtinai, tai jam buvo paskirta subendrinta bausmė – 3 su puse metų nelaisvės. Jis nenorėjo keliauti už grotų, tad kurį laiką slapstėsi, o paskui pats atvyko į policiją ir iškeliavo į Pravieniškių pataisos namus.

Čia jį pasivijo dar viena reketo byla. Tik vėliau kaltinimas reketavimu buvo pakeistas švelnesniu – savavaldžiavimu. Tačiau 2011-ųjų lapkričio 28 dieną Kauno apygardos teismas D. Bugavičiui skyrė dar dvejus metus nelaisvės, tad už grotų jam teko būti iš viso 4 su puse metų.

Užsakovas nežinomas

Manoma, kad D. Bugavičius turėjo daug priešų – tiek laisvėje, tiek Pravieniškėse, kur jis kalėjo. Buvo pasakojama, kad Deima aršiai nesutarė su dabar taip vadinamoje Pravieniškių byloje teisiamu autoritetu Aidu Kupčiūnu, pravarde Kupčia. Kolonijoje tarp jų vyko kova dėl valdžios. Kadangi D. Bugavičius prieš mirtį artimai bendravo su muzikos grupės „Naujosios pupytės“ nare Vita Jakutiene, tad tarp įtariamųjų buvo patekęs ir šios vyras Justas Jakutis, pravarde Manekenas. Dabar jis nuteistas daugiau nei 10 metų laisvės atėmimo bausme dėl disponavimo dideliu kiekiu narkotinių medžiagų. Prokurorai jam buvo pateikę kaltinimus ir dėl neteisėto žmonos sekimo, kaip tik panašiai tuo metu, kai ši draugavo su Deima, tačiau teismas jį dėl to išteisino. Dingo jo pavardė ir iš įtariamųjų sąrašo dėl D. Bugavičiaus nužudymo, nes tai liudijančių įkalčių rasti nepavyko.

Gali būti, kad D. Bugavičiumi, pasamdę samdomus žudikus, atsikratė Kauno šešėlinio pasaulio atstovai.

D. Bugavičius

Netrukus – teismas

Policija vis dar aiškinasi žudynių užsakovus, o štai trys vykdytojai jau žinomi. Pirmiausia už grotų atsidūrė Estijos piliečiai Hansas Erikas Ehvertas ir Arle Grabi. Trečiasis įtariamasis, kaip manoma jų vadas, Estijos mafijos šulas Imre Arakas kartu su savo bendrais Fredžiu Tompsonu ir Džonatanu Keohu kali sustiprintos priežiūros Portlišo kalėjime. Pasak Airijos žiniasklaidos, I. Arakas į Lietuvą turėtų būti išsiųstas, kai šioje šalyje atliks įkalinimo bausmę. Tačiau kol kas bausmė jam net nepaskirta.

Teismas nuosprendį buvo nusprendęs skelbti kitų metų sausio 14-ąją, tačiau, po to, kai estas prisipažino, kad pernai Šiaurės Airijoje planavo nužudyti Džeimsą Geitlėjų, prokuroras Paulas Grynas kreipėsi į trijų teisėjų kolegiją prašydamas perkelti teismą į šių metų lapkričio 30-ąją. Specialiojo Kriminalinio teismo teisėjai Tonis Hantas, Šinidas Ni-Čulačainas ir Kormakas Diunas sutiko su prokuroru ir pratęsė esto suėmimą iki lapkričio 30-osios. Kai bus paskelbtas nuosprendis, tuomet ir paaiškės, kada Airija įvykdys šių metų rugpjūtį Lietuvos išduotą Europos arešto orderį.

Airijos žiniasklaida jau dabar rašo, kad „Lietuvos kalėjime sąlygos laikomos gerokai sunkesnėmis nei Airijoje.“ „Panašu, kad I. Arakas nesulauks tokios puikios medicininės priežiūros Baltijos šalies kalėjime, kaip gavo čia, kuomet susirgo tuberkulioze gegužės mėnesį“, – rašė independent.ie.

Pasirinko vietą

Manoma, kad I. Arakas buvo tas žmogus, kuris gavo užsakymą nužudyti D. Bugavičių. Visi kiti buvo jo pagalbininkai. Pasamdyta gauja D. Bugavičių su pertraukomis sekė du mėnesius – kriminalistų duomenimis, vadinamieji kileriai keletą kartų buvo atskridę į Lietuvą. Tyrėjų duomenimis, A. Grabis, H. E. Ehvertas ir I. Arakas slapta sekdavo „pupytės“ arba kaip ją įvardina airių spauda, „vienos geriausių Lietuvos popmuzikos žvaigždės V. Jakutienės“, mylimąjį. Trijulė Ispanijoje ir Estijoje įsigijo 9 mm kalibro pistoletus ir tokio pat kalibro „Luger“ šovinius, optinį taikiklį, chemines medžiagas pėdsakams naikinti. Banditai pasirūpino automobiliu „Renault Megane“, kuris buvo pavogtas Prancūzijoje rugpjūčio 22-osios vakare.

Stebėdami D. Bugavičių, samdomi žudikai iš užsienio sužinojo jo dienotvarkę, judėjimo maršrutus, kokiu automobiliu važinėja įtakingas Kauno Agurkinių gaujos narys. Nusikaltėliai pasirinko ir užpuolimo vietą. Žudikai į D. Bugavičių paleido 12 šūvių.

D. Bugavičius buvo nušautas prie savo namų.

Plačiai žinomas

Airijos žiniasklaida teigia, kad išgirdęs apie kaltinimus Lietuvoje, I. Arakas pareiškė: „Aš tuo metu buvau Ispanijoje savo draugo gimtadienyje.“

Šiuo metu Airijos kalėjime esantis vyras pramintas „mėsininku“ – užsienio žiniasklaidoje skelbiama, kad jis gali būti susijęs su daugybe nusikaltimų Estijoje. Žiauriausi išpuoliai įvykdyti po Sovietų Sąjungos žlugimo, kai Taline valdžią buvo perėmę organizuoto nusikalstamo pasaulio atstovai. Tuo metu Estijoje buvo įsiplieskę gaujų karai dėl narkotikų ir prekybos moterimis rinkų kontrolės. Mafiozai taip pat neteisėtai vežė darbininkus į Suomiją, kurių didžiąją algų dalį pasilikdavo sau.

Arakas buvo ne kartą suimtas policijos pareigūnų, tačiau paleistas dėl įrodymų trūkumo. Tai nebuvo pirmas kartas, kai estų mafiozą samdė Airijos karteliai, kad šis įvykdytų žmogžudystes. 2016 metais jis buvo suimtas turėdamas teleskopinį šautuvą. Manoma, kad tada jis Kinahano kartelio užsakymu taikėsi į Airijos nusikalstamo pasaulio atstovą Gerį Hučą.

Airijos spauda skelbė, kad Kinahano gauja nužudė vienuolika su Hučo grupuote susijusių asmenų.

Pabėgo iš teismo salės

Pirmą kartą I. Arakas visuomenės dėmesį pritraukė tuomet, kai 1979 metais iš teismo salės Taline pabėgo iššokęs iš 9 metrų aukščio. Tuo metu jis su dar dviem asmenimis buvo teisiamas už įsilaužimą į šaudyklą ir 13 pistoletų bei tūkstančių šovinių vagystę.

Sugautas jis buvo po trijų mėnesių. Nuteistas 15 metų laisvės atėmimo bausme vyras buvo perkeltas į kalėjimą Rusijoje. Estijai paskelbus nepriklausomybę, 1991-aisiais I. Arakas buvo paleistas. Už grotų jis buvo pasodintas ir nuo 2006-ųjų gruodžio iki 2007-ųjų kovo – už nelegalų ginklų laikymą.

Keletą kartų buvo kėsinamasi ir į I. Arako gyvybę. Po pasikėsinimo Taline, nors ir buvo sunkiai sužeistas, I. Arakas išgyveno ir netrukus persikėlė gyventi į Ispaniją. Čia dar kartą buvo pasikėsinta į jo gyvybę – gatvėje jį užpuolė 4 ginkluoti vyrai.

Už pasikėsinimą į mafiozo gyvybę Ispanijoje buvo suimti 4 estai. Į teisėsaugos akiratį I. Arakas vėl pateko 2011 metais, kada jam buvo pareikšti kaltinimai žmogžudystės organizavimu. Įvykdęs išpuolį Kaune, I. Arakas veikiausiai vykdė kitus nusikaltimus Europoje, o daugiausia – Airijoje.

 

„Akistatos“ inf.

Rekomenduojami video