Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Visos tarybos nario išmokos – automobilio nuomai

Po beveik mėnesį trukusio susirašinėjimo su savivaldybės spaudos atstove Rasa Liorančiene pavyko išgauti informaciją, kam savivaldybės tarybos narys, spaudos atstovės vyras liberalas Vilmantas Liorančas išleidžia tarybos nario veiklai skirtas išmokas – po 400 eurų kas mėnesį.

Kiekvienas savivaldybės tarybos narys kas mėnesį gali gauti iki 400 eurų tarybos nario veiklos išlaidoms padengti. Rajono politikai nesismulkina – visi, kas neatsisakė išmokų, kas mėnesį tiek ir išleidžia. Tik tarybos narys socialdemokratas Stasys Lapė taupiausias – pirmąjį metų ketvirtį jam išmokėta 510 eurų.

Tarybos narys Vilmantas Liorančas vienintelis išmokas naudoja automobilio nuomai, nors pats politikas tvirtino, kad šiuos pinigus leidžia pagal situaciją – ir kurui, ir kanceliarinėms prekėms, ir mobiliajam ryšiui. Daugiau į kalbas su žurnalistais nesileido.

Savivaldybės atstovė R.Liorančienė, paprašyta pateikti išsamią tarybos nario V.Liorančo išlaidų ataskaitą, atsiuntė tokį atsakymą: „Informacijos ir dokumentų teikimą griežtai riboja asmens duomenų apsaugą reglamentuojantys teisės aktai bei nuo 2018 m. gegužės 25 d. įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. Įvertinus šio paklausimo turinį ir prašomą pateikti informaciją, įstatymas, teisės aktai nesuteikia pareigos ir net teisės pateikti tarybos nario detalios išlaidų ataskaitos“.

Ilgokai teko laukti laiško su atsakymu į prašymą nurodyti konkretų įstatymą ar jo punktą, pagal kurį atsisakoma teikti tarybos nario detalią išlaidų ataskaitą. Įstatymo punkto, kuriuo bandyta prisidengti nenorint atskleisti, kam politikas išleidžia biudžeto lėšas, spaudos atstovė taip ir nenurodė. Bet pateikė skaičius už pirmąjį šių metų ketvirtį – V.Liorančas sausio, vasario ir kovo mėnesiais po 400 eurų, skirtų tarybos nario išmokoms, panaudojo automobilio nuomai. Automobilį jis nuomoja, šio fakto politikas nepaneigė, iš savo firmos – UAB „Televizijos komunikacijos“.

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video