Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vandens bokštas sulygintas su žeme

Kėdainiuose mažėja apleistų, niekam nereikalingų ir net pavojingų pastatų. Vieni jų griaunami įgyvendinant rajono savivaldybės programas, kiti – pačių savininkų iniciatyva. Visai neseniai su žeme buvo sulygintas ir jau nebenaudojamas vandens bokštas, stovėjęs Juodkiškio gatvėje.

Buvo nenaudojamas

Kėdainių rajono savivaldybės administracija viešo aukciono būdu ne kartą siūlė įsigyti nekilnojamąjį turtą, kuris savivaldybės veiklai nereikalingas. Nenaudojamas vandentiekio bokštas Kėdainiuose, Juodkiškio gatvėje, buvo įvertintas beveik 10 tūkst. eurų. Po to kaina krito.

Šis objektas aukcione buvo siūlomas jau ne pirmą kartą, bet anksčiau nesulaukė pirkėjų susidomėjimo. Tad bokštas visgi buvo nuvertas, iš jo konstrukcijų išrinkti metalai, plytos ir betono konstrukcijos suskaldytos ir išvežtos, aikštelė išlyginta.

Statytas sovietmečiu

Juodkiškio gatvės vandens bokštas ilgą laiką tarnavo bendruomenės poreikiams. Tiesa, jau ilgai jis buvo ir nenaudojamas. Dar sovietmečiu statytas statinys, kurio viršuje yra vandens talpykla, vadinamas vandens rezervuaru. Bokštas buvo betono ir metalo konstrukcijų. Vandens bokštas turėjo nedidelę apžvalgos aikštelę, kuri buvo pasiekiama sraigtiniais laiptais. Jau ilgą laiką bokštas stovėjo užkonservuotas. Į jį buvo draudžiama patekti, mat senas ir nesaugus statinys kėlė pavojų.

Neturi likti

Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis įsitikinęs, kad pavojingų pastatų nei mieste, nei rajone neturi likti.

„Labai teigiamai vertinu tai, kad tokių apliestų pastatų nelieka. Štai turime pavyzdį, kaip Pelėdnagiuose privatus asmuo nusivertė bokštą. Kėdainių rajone bešeimininkiai pastatai griaunami ir vykdant specialią programą. Tai yra gerai. Labai džiaugiuosi, kad apleistų ir pavojingų pastatų Kėdainiuose lieka vis mažiau. Mano nuomone, jų išvis turėtų nelikti“, – aiškino V. Tamulis.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video