Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Už neprižiūrėtus gyvūnus – tūkstantinė bauda

Praėjus metams – spalio 21 dieną – įsiteisėjo Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmų sprendimas nubausti pernai rudenį Debreceno gatvės daugiabutyje itin prastomis salygomis laikytų šunų šeimininkę. Antisanitarinėmis ir žiauriomis sąlygomis šunis laikiusiai klaipėdietei skirta tūkstantinė bauda, jai trejus metus uždrausta laikyti naminius gyvūnus ir užsiimti jų veisimu.

„Atliktas ilgas ir nuoseklus tyrimas, įvertinta visa šokiruojanti medžiaga – pateiktos nuotraukos iš sąvartynu paversto keturių kambarių buto, surašyti protokolai Baudžiamasis įsakymas ir metus trukusioje istorijoje pagaliau padėtas taškas.

Gyventojų, policijos, ugniagesių ir Valstybinės maisto bei veterinarijos tarnybos darbuotojų pastangos davė rezultatų ir turėtų būti dar vienu perspėjančiu pavyzdžiu atsakingai rūpintis gyvūnų sveikata bei gerove“, – sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Klaipėdos departamento direktorius Antanas Bauža, rašoma pranešime.

Teismas moterį pripažino kalta pagal Baudžiamojo kodekso 310 straipsnio Žiaurus elgesys su gyvūnais 1 dalyje numatytą nusikalstamą veiką. Iš pradžių jai paskirta 75 MGL (3750 Eurų) dydžio bauda, tačiau asmeniui pripažinus savo kaltę, bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir N. V. paskirta mažesnė – 50 MGL (2500 Eurų) dydžio bauda. Be to moteriai paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – jai uždrausta 3 metus laikyti naminius gyvūnus bei užsiimti jų veisimu.

  Pasak VMVT Klaipėdos departamento vadovo, pernai lapkritį gautas gyventojų pranešimas apie pilietę N. V., gyvenančią Debreceno gatvėje Klaipėdoje, jog ji galimai netinkamomis sąlygomis laiko šunis ir galimai vykdo nelegalų gyvūnų augintinių veisimą. Minėtu adresu VMVT inspektoriai vyko net tris kartus, bet savininkė į butą neįsileido ir telefonu neatsiliepė, kol tikrintojai neatvyko su policija, ugniagesiais ir teismo sprendimu.

„Atlikus patikrinimą nustatyta, kad moteris savo bute netinkamomis sąlygomis laikė 4 suaugusius, panašius į Pekinesų veislės šunis. Namie rasta vieno šuns gaišena. Su gyvūnais elgtasi žiauriai – jie kankinti, negaudavo kvalifikuotos veterinaro pagalbos, dėl ligų ir nepriežiūros augintiniai kentė skausmus, patyrė kančias, juos šėrė bei girdė nepakankamai ar netinkamai, gyvūnai buvo išsekę, iš jų vienas buvo nugaišęs, o dar vieną šunį dėl patiriamų kančių teko nugaišinti“, – konstatuoja Klaipėdos departamento direktorius.
Rekomenduojami video