Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugnis niokojo ūkininko turtą

Skaudi nelaimė nutiko Vabalninko seniūnijoje. Ugnis beveik sunaikino Narvydiškių kaimo ūkininko Einaro Janušo ūkinį pastatą.

Tuo metu, kai kilo gaisras, ūkininkas buvo už kilometro nuo namų Natiškių kaime esančiame ūkyje. Pamatęs namų pusėje kylančius dūmus suprato, kad galėjo įvykti nelaimė. Tuo pat metu jam suskubo skambinti ir kaimynai. Pranešimą, kad dega ūkinis pastatas, Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo antradienį, 17.41 valandą.

phpInRBaJ

Atvykus ugniagesiams, ūkinio pastato stogas degė atvira liepsna. Viena degusio pastato dalis medinė, kita mūrinė. Perdanga gelžbetoninė, stogas dengtas šiferiu.

Gaisro metu nudegė stogas, stogo konstrukcijos, išdegė dalis perdangos.

Sudegė pastato viduje buvęs suvirinimo aparatas, traktoriaus ratas. Apdegė ūkininkų atsargai įsigytas pieno šaldytuvas. Be to, du gamtinių dujų balionai, trys deguonies balionai. Apdegė ir buvo sulieta apie 10 tonų grūdų.

Ūkininko turtas buvo apdraustas.

Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektorė Angelė Darčkienė sakė, kad gaisro priežastis – elektros gedimas.

Tos pačios dienos vakare, kai vyko gaisras Narvydiškiuose, gautas pranešimas iš skyrininko, kad susižeidė Vabalninko ugniagesių komandos ugniagesys. Jam lūžo du šonkauliai.

Biržų priešgaisrės gelbėjimo tarnybos vyriausioji specialistė Daiva Dovydėnienė sakė, kad dėl susižalojusio ugniagesio bus atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Vabalninko seniūnijos seniūno pavaduotoja Zena Švainauskienė sakė, kad E. Janušo ūkis yra mišrus. Žmonės turi gyvulių, deklaruoja pasėlius.

„Tai darbšti, tvarkinga šeima. Gaila, kad taip atsitiko“, - apgailestavo Z. Švainauskienė.

Beje, šis ūkininkas nukentėjo ne tik nuo ugnies – anksčiau vilkai buvo kėsinęsi į jo auginamus gyvulius.

Tą patį vakarą ugniagesiams teko skubėti į Žaliąją gatvę. Gautas pranešimas, kad sudužo termometras ir išsiliejo gyvsidabris.

Atvykę ugniagesiai išsiaiškino, kad nuskilo termometro galiukas su gyvsidabriu. Laimė, pavojinga medžiaga nebuvo išsiliejusi.

Termometras įdėtas į stiklainį su vandeniu ir paliktas savininkei.

 

 

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video