Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugnies viesulas akimirksniu sunaikino namą

Ketvirtadienio rytą sudegė gyvenamasis namas Pasvaliečių kaime.

Pastaruoju metu ugnis Biržų rajone negailestingai naikina žmonių turtą. Joninių išvakarėse sudegė didelis, dviem šeimininkams priklausantis gyvenamasis namas Šalniuose (Vabalninko seniūnija). Praėjusį antradienį ugnis niokojo tos pačios seniūnijos Narvydiškių kaimo gyventojo ūkinį pastatą ir jame buvusį turtą. Ketvirtadienio rytą ugnis siautėjo Pačeriaukštės seniūnijos Pasvaliečių kaime. Į gaisrą atskubėję arčiausiai esančios Smilgių ugniagesių komandos vyrai išvydo atvirą liepsną ir jau sukritusį namo stogą. Smilgių,

Biržų ir Germaniškio komandų ugniagesiai gelbėtojai gamtos ir gaisro karštyje kovojo su ugnimi, kad ši neplistų į arčiausiai esančius pastatus.

Tačiau ugnis visiškai sunaikino Pasvaliečių kaimo gyventojų šeimos namus ir viską, kas jame buvo.

Tuo metu, kai kilo gaisras, pastate žmonių nebuvo. Vyras sakė buvęs išvykęs, o jo žmona kieme dirbusi prie viščiukų. Pasak vyriškio, moteris pamačiusi iš namo kylančius dūmus ir akimirksniu pasirodžiusius ugnies liežuvius. Staiga visas namas tapęs dideliu liepsnojančiu kalnu.

„Sudegė viskas, likome taip, kaip stovime“, - nelaimės priblokštas kalbėjo namo savininkas. Rūkstančiais nuodėguliais virtusias namo sienas ardžiusių ugniagesių vyras prašė pažiūrėti, ar kartais per stebuklą gaisravietėje neliko spintoje buvusių visų šeimos dokumentų...

Tvarkingų ir darbščių žmonių namas neseniai buvo atnaujintas – apšiltintas, nudažytas. Pastatytas ir naujas priebutis, kuriame įrengtas naujas elektros apskaitos prietaisas. Senasis elektros skaitiklis likęs senajame priebutyje. Anot šeimininko, jis buvo toje namo pusėje, nuo kurios gaisras, atrodo, ir prasidėjęs. Gali būti, kad perkeliant skaitiklio vietą, buvusioje vietoje kažkas likę iki galo nesutvarkyta.

Šeimininkas ir šeimai artimi žmonės sakė, kad ugnis tikrai nekilusi ir virtuvėje, kur buvo dujų balionas. Jis išliko sveikutėlis. Labiausiai išdegusi toji namo pusė, kur buvo senoji veranda (priebutis).

„Prieš trejus metus jis statybos darbuose padėjo mums, kai Panevėžio rajone sudegė mūsų namai, o dabar šitokia nelaimė ištiko jį patį“, - kalbėjo šeimininko giminaičiai.

Pas namus praradusius žmones lankėsi Pasvaliečių bendruomenės pirmininkas, seniūnaitė, Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas, socialinio darbo organizatorė.

„Nelaimės ištiktiems žmonėms stengsimės padėti pagal išgales. Dabar tvarkysime dokumentus vienkartinei išmokai, duosime visuomenei naudingus darbus seniūnijoje atliekančių darbininkų, kad šie padėtų tvarkyti gaisro padarinius“, - sakė socialinio darbo organizatorė Vaida Čepokienė.

Laikinai priglausti namų netekusią šeimą pasisiūlė kaimynai. Gaisro vietoje lankęsis seniūnas kalbėjęs apie galimybę rasti pastogę tuščiuose negyvenamuose namuose.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video